Ekstraklasa goli, sezon 17/18 – 19. kolejka

Kolejny hat-trick Jakuba Świerczoka, zwolnienia trenerów w Wiśle Kraków i Sandecji Nowy Sącz,a także wpadki Górnika Zabrze oraz Korony Kielce – po tej kolejce Lotto Ekstraklasy było o czym dyskutować! Sprawdźcie, jak wygląda teraz kolejność w naszej klasyfikacji!

Sandecja Nowy Sącz 0-1 Jagiellonia Białystok

724 – tylko tylu widzów zameldowało się na stadionie w Niecieczy podczas piątkowego meczu Sandecji z Jagiellonią. Na boisku nie było ciekawiej, bo w spotkaniu tym padła tylko jedna bramka i to zdobyta z rzutu karnego. Gola na wagę trzech punktów w tym niezbyt interesującym spotkaniu zdobył Litwin Arvydas Novikovas (Nike Mercurial Superfly V).

Górnik Zabrze 1-1 Lechia Gdańsk

Miejsce w tabeli nie mogło uśpić czujności lidera – Lechia pomimo kiepskiego dorobku punktowego jest w stanie powalczyć z każdym i tak właśnie było tym razem, bo w Zabrzu padł remis. Tuż po przerwie gospodarze wyszli wprawdzie na prowadzenie za sprawą Dani Suarez (adidas X 17.1), jednak na dwadzieścia minut przed końcem do wyrównania doprowadził Flavio Paixao (Nike Mercurial Superfly V).

Śląsk Wrocław 2-2 Piast Gliwice

Śląsk u siebie spisuje się naprawdę świetnie i we Wrocławiu nikt nie dopuszczał do siebie myśli, że słabiutki na wyjazdach Piast wywiezie choćby jeden punkt. Ostatecznie sobotni pojedynek zakończył się remisem mimo, że gospodarze dwa razy wychodzili na prowadzenie za sprawą Arkadiusza Piecha (Nike Mercurial Vapor XI). Gliwiczanom za każdym razem udawało się jednak wstać i oddać cios – najpierw wyrównanie dał Michal Papadopulos (Under Armour Speedform), a później Karol Angielski (Nike Hypervenom Phantom III).

Korona Kielce 0-3 Arka Gdynia

Korona w ostatnim wychwalana była pod niebiosa, dlatego tym większą niespodzianką jest wyraźna porażka w meczu z Arką. Goście z Gdyni rozprawili się z kielczanami w godzinę – najpierw worek z bramkami otworzył Rafał Siemaszko (adidas F50 adizero), a po przerwie swoje trafienia dołożyli Marcin Warcholak (adidas X 17.1) i Mateusz Szwoch (adidas X 17.1). Trzecia bramka – stadiony świata!

Legia Warszawa 3-0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Jeśli Legia marzy o obronie mistrzowskiego tytułu, musi wygrywać mecze z drużynami z dolnej połówki tabeli. I to się warszawianom udało – Bruk-Bet Termalica nie sprawił im żadnych kłopotów i wyjechał z Warszawy z bagażem trzech bramek. Gole dla gospodarzy zdobywali w sobotę kolejno Guilherme (Nike Mercurial Vapor XI), Cristian Pasquato (adidas X 17+ Purespeed) oraz Kasper Hamalainen (adidas Predator 18.1). (L) powraca do gry!

Wisła Kraków 0-1 Wisła Płock

Wisła Płock zrehabilitowała się za ostatnie porażki i wygrała swój drugi mecz z rzędu. Po drugiej stronie barykady nastroje zgoła odmienne – Wisła straciła cenne punkty na własnym terenie, a z pracą pożegnał się trener Kiko Ramirez. Jedynego gola w niedzielnym spotkaniu w Krakowie zdobył w 42. minucie meczu Damian Szymański (Mizuno Morelia Neo II).

Pogoń Szczecin 3-3 Zagłębie Lubin

Kiedy Pogoń prowadziła do przerwy już 3-1, nikt w Szczecinie nie myślał nawet, że będzie wielkiego przełamania i upragnionego kompletu punktów. Dla gospodarzy bramki w pierwszej połowie zdobywali Spas Delew (Nike Mercurial Vapor XI), Jakub Piotrowski (adidas X 16.1) i David Niepsuj (Puma evoPower SL-S), jednak Zagłębie ma w swoich szeregach Jakuba Świerczoka. Grający w modelu Nike Hypervenom Phantom III napastnik zdobył drugiego hat-tricka z rzędu i potwierdził, że jest poważnym kandydatem do wyjazdu do Rosji!

Lech Poznań 1-0 Cracovia Kraków

Bez blasku, ale jednak – „Kolejorz” minimalnie wygrał spotkanie z nieobliczalną Cracovią i zachował kontakt z czołówką. Gola na wagę kompletu punktów zdobył w 38. minucie gry Emir Dilaver (Mizuno Morelia Neo II).