Ekstraklasa goli, sezon 17/18 – 18. kolejka

Błyskawiczny hat-trick Jakuba Świerczoka, pojedynek hiszpańskich snajperów w Krakowie i koncert braci Paixao – w 18. kolejce Lotto Ekstraklasy z pewnością nie wiało nudą! Sprawdźcie, jak wygląda nasz ranking najskuteczniejszych modeli butów.

Jagiellonia Białystok 1-0 Pogoń Szczecin

W Białymstoku podwójne święto – nie dość, że Jagiellonia dopisała do swojego dorobku kolejne trzy punkty i trzyma się blisko czołówki, to w dodatku w końcu przełamał się Cillian Sheridan, który nie zdobył gola od 5. kolejki rozegranej jeszcze w sierpniu. Grający w modelu Nike Mercurial Superfly V Irlandczyk już w 9. minucie sprytnym strzałem wykorzystał podanie Przemysława Frankowskiego i zapewnił zwycięstwo swojej ekipie.

Lechia Gdańsk 3-1 Śląsk Wrocław

Lechia bez większych problemów pokonała na własnym terenie Śląsk Wrocław, chociaż mecz ten mógł potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby Marcin Robak wykorzystał rzut karny przy stanie 0-0 w 19. minucie gry. Nie strzelali goście, więc wzięli się za to gospodarze, a konkretnie bracia Paixao – dwa razy do siatki trafił Marco (Nike Mercurial Vapor XI), a raz Flavio (Nike Mercurial Superfly V). Honorowe trafienie dla wrocławian w 82. minucie zaliczył Łukasz Madej (Puma evoSpeed SL-S), który na boisku pojawił się zaledwie dwie minuty wcześniej.

Wisła Płock 2-0 Arka Gdynia

Arka nie podtrzymała świetnej dyspozycji i po wysokiej wygranej z Sandecją przyszła porażka w Płocku. Pierwszego gola dla Wisły zdobył Jose Kante (Nike Mercurial Flyknit Ultra Vapor), który wykorzystał nieporozumienie Pāvels Šteinborsa z Michałem Marcjanikiem i skierował piłkę do pustej bramki. Niespełna dziewięć minut później wynik mógł podwyższyć Nico Varela, jednak nie wykorzystał on rzutu karnego. Co się odwlecze, to nie uciecze – jeszcze przed przerwą grający w modelu Puma evoSpeed SL-S Urugwajczyk zrehabilitował się i strzałem z bliska przypieczętował wygraną „Nafciarzy”.

Zagłębie Lubin 4-2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Udany debiut na trenerskiej ławce Zagłębia zaliczył Mariusz Lewandowski, jednak numerem jeden tego dnia był zdecydowanie Jakub Świerczok (Nike Hypervenom Phantom III), który w 9 minut ustrzelił hat-tricka. Wcześniej na prowadzenie za sprawą Łukasza Piątka (Nike Tiempo Legend VI) wyszli wprawdzie goście, jednak po golach Świerczoka i Sasy Bilicia (Nike Mercurial Vapor XI) „Miedziowi” wygrywali już 4-1. Bruk-Bet Termalikę stać było jeszcze na jednego gola autorstwa Piątka, jednak ostatecznie trzy punkty pozostały w Lubinie.

Sandecja Nowy Sącz 2-2 Legia Warszawa

„Legioniści” mogli spodziewać się łatwej przeprawy – Sandecja w ostatniej kolejce została przecież wręcz zmieciona przez Arkę Gdynia. Nic z tych rzeczy – beniaminek ekstraklasy postawił się mistrzowi Polski i dwukrotnie wychodził na prowadzenie. Najpierw wynik otworzył Wojciech Trochim (Nike The Premier), jednak pięknym „szczupakiem” wyrównał Maciej Dąbrowski (Nike Tiempo Legend VII). Legia nie dość, że nie poszła za ciosem, to jeszcze straciła drugiego gola, a jego autorem był Michal Piter-Bucko (adidas X 15.1). Sandecji nie udało się jednak sprawić sensacji, bo w doliczonym czasie gry niezawodny Jarosław Niezgoda (Nike Mercurial Vapor XI) precyzyjnie uderzył piłkę głową i dał Legii jeden punkt.

Piast Gliwice 0-0 Lech Poznań

Wisła Kraków 2-3 Górnik Zabrze

Rewelacyjny w tym sezonie Górnik kolejny raz pokazał klasę i wygrał spotkanie, chociaż do przerwy przegrał 0-1 po golu Rafała Boguskiego (adidas X 17.1). W drugiej połowie zabrzanie ruszyli do odrabiania strat i udało im się pokonać bramkarza Wisły trzykrotnie, a czynili to kolejno Igor Angulo (adidas X 16.1), Rafał Kurzawa (Nike Mercurial Vapor XI) i Szymon Żurkowski (Nike Mercurial Vapor XI). Dla Wisły drugiego gola zdobył Carlitos (Nike Mercurial Vapor XI), dzięki czemu stracie hiszpańskich snajperów skończyło się remisem.

Cracovia Kraków 2-2 Korona Kielce

Pojedynek uciekającej ze strefy spadkowej Cracovii i rewelacyjnej Korony zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. Sprawa wyniku rozstrzygnęła się już po 50 minutach gry – wynik już w 9. minucie otworzył Javi Hernandez (Nike Mercurial Vapor X), jednak jeszcze przed przerwą wyrównał Marcin Cebula (Nike Magista Opus II). Cracovia tuż po przerwie wyszła na prowadzenie po raz drugi po goli Krzysztofa Piątka (adidas X 17+ Purespeed), jednak równie szybko nastąpiła odpowiedź Korony – kapitan kielczan, Radek Dejmek (adidas X 17+ Purespeed) mocnym strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy.