Ekstraklasa goli, sezon 17/18 – 12. kolejka

Po 12. kolejce Lotto Ekstraklasy na szczycie tabeli mamy niesamowity ścisk – między liderem z Poznania, a szóstą Legią są zaledwie trzy punkty różnicy, co daje nam gwarancję emocji w najbliższym czasie. Czy zmieniły się także różnice pomiędzy modelami butów z naszego zestawienia? Przekonajcie się sami!

Korona Kielce 2-0 Wisła Płock

Korona udowadnia, że jest przede wszystkim ekipą własnego boiska – z 18 zdobytych dotychczas punktów aż 15 kielczanie wyszarpali u siebie i nie inaczej było w piątkowym starciu z Wisłą Płock. Sporo gospodarzom pomógł bramkarz „Nafciarzy” Seweryn Kiełpin, który nie popisał się przy strzale z rzutu wolnego Mateusza Możdżenia (Nike Mercurial Vapor XI). Przy drugim trafieniu golkiper z Płocka szans już nie miał – zaskoczony był nawet sam strzelec Ivan Jukić (adidas X 15.1), którego minutę po wejściu na boisko piłka trafiła w dość przypadkowy sposób.

Jagiellonia Białystok 1-1 Lech Poznań

Jedno z dwóch hitowych starć w tej kolejce zakończyło się ostatecznie podziałem punktów. „Kolejorz” na prowadzenie wyszedł za sprawą Darko Jevticia (Nike Mercurial Vapor XI), który dośrodkował piłkę na tyle skutecznie, że te bez kontaktu z żadnym zawodnikiem ostatecznie wpadła do siatki obok zaskoczonego Kelemena. Ku uciesze miejscowych kibiców „Jaga” nie złożyła broni i potrafiła doprowadzić do wyrównania – podanie Tarasa Romańczuka kapitalnym wolejem z lewej nogi wykończył w 87. minucie Arvydas Novikovas (Nike Mercurial Superfly V).

Piast Gliwice 2-2 Sandecja Nowy Sącz

Aby wygrzebać się ze strefy spadkowej Piast musi zacząć wygrywać, a z kim szukać punktów, jeśli nie z beniaminkiem? Tym razem gliwiczanie musieli zadowolić się jednym oczkiem, co i tak powinno ich ucieszyć  – wyrównującego gola zdobyli za sprawą Mateusza Maka (Nike Mercurial Vapor XI) dopiero w 90. minucie meczu. Wcześniej wynik spotkania na ich korzyść otworzył Aleksandar Sedlar (adidas ACE 16.1), ale Sandecja najpierw wyrównała po golu Mateusza Cetnarskiego (Puma One 17.1), a później wyszła na prowadzenie, kiedy to kapitalną wrzutkę Tomasza Brzyskiego strzałem głową wykończył Filip Piszczek (Nike Mercurial Vapor XI).

Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1-1 Arka Gdynia

„Królowie remisów” z Gdyni przebyli do Niecieczy bardzo długą drogą i… oczywiście wrócili do domu z jednym punktem. Wynik już w 3. minucie meczu otworzył Roman Gergel (Nike Mercurial Superfly IV), ale jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Mateusz Szwoch (adidas X 17.1), który pewnie wykorzystał rzut karny.

Śląsk Wrocław 0-2 Wisła Kraków

Pierwszej porażki na własnym terenie doznał Śląsk Wrocław, który musiał uznać tym razem wyższość krakowskiego „hiszpańskiego zaciągu”. Sprawa rozstrzygnęła się w drugiej połowie – najpierw tuż po jej rozpoczęciu Jesus Imaz (Puma One 17.1) wykończył świetne podanie od Carlitosa (Nike Mercurial Vapor XI), który dwadzieścia minut później sam podwyższył wynik na 2-0.

Zagłębie Lubin 3-2 Górnik Zabrze

Kolejny mecz na szczycie i kolejne emocje! Tym razem rewelacyjny beniaminek z Zabrza musiał uznać wyższość Zagłębia Lubin, w barwach którego brylował w niedzielę Jakub Świerczok. Wynik spotkania już w 7. minucie otworzył Bartłomiej Pawłowski (Nike Mercurial Vapor XI), ale niewiele później do wyrównania doprowadził Michał Koj (adidas ACE 16.1). Remis nie utrzymał się jednak do przerwy, bo tuż przed gwizdkiem sędziego bramkę zdobył wspomniany Jakub Świerczok (Nike Hypervenom Phantom III), który w drugiej połowie dołożył także drugie trafienie. Górnik odpowiedział wprawdzie golem Mateusza Wieteski (Nike Tiempo Legend VII), jednak to było wszystko, na co było stać zabrzan w tym spotkaniu.

Legia Warszawa 1-0 Lechia Gdańsk

Niedzielne spotkania nie pozwalały odejść od telewizora – po kapitalnym starciu w Lubinie przyszedł czas na hit z udziałem Legii i Lechii. Tutaj już tylu emocji nie uświadczyliśmy, a jedynego gola spotkania zdobył już w 8. minucie gry Jarosław Niezgoda (Nike Mercurial Vapor XI), który z dwóch metrów dobił strzał Michała Kucharczyka.

Cracovia Kraków 3-0 Pogoń Szczecin

12. kolejka kończyła się w Krakowie, gdzie o godne zamknięcie postarała się Cracovia – podopieczni Michała Probierza w końcu wygrali na własnym terenie i wygrzebali się ze strefy spadkowej. Festiwal strzelecki już w 2. minucie rozpoczął Piotr Malarczyk (Nike Mercurial Vapor X), który popisał się precyzyjnym wolejem sprzed pola karnego, a tuż po przerwie na 2-0 przy biernej postawie golkipera Pogoni podwyższył Javi Hernandez (adidas ACE 17.1). „Portowców” dobił 79. minucie spotkania Krzysztof Piątek (adidas X 17+ Purespeed), który wykorzystał błąd stoperów i nie zmarnował sytuacji sam na sam.