Ekstraklasa goli – 5 kolejka

Zagłębie nadal bez porażki zajmuje pierwszą lokatę w tabeli Lotto Ekstraklasy. Pierwsze porażki za to odnotowały Jagiellonia Białystok i Legia Warszawa. Mistrz Polski tym samym zsunął się w dolną część stawki. Sprawdźcie jak przebiegała ostatnia runda spotkań oraz jakie zmiany zaszły w rankingu butów.

Lechia Gdańsk 3-2 Korona Kielce

Pierwsza połowa bezsprzecznie należała do gospodarzy. Najpierw Grzegorz Kuświk (adidas X 15.1) wykorzystał świetne dogranie Sławomira Peszki, a później piłkę do własnej bramki skierował Radek Dejmek (adidas X 16.1). Przed przerwą kontaktową bramkę strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego Mateusz Możdżeń (Nike Mercurial Vapor X), a Korona złapała wiatr w żagle. W drugiej części gry gol Elhadjiego Diawa (adidas ACE 16.1) doprowadził do wyniku remisowego, ale pod koniec spotkania błąd Gostomskiego na kolejną bramkę zamienił Grzegorz Kuświk (adidas X 15.1).

Lech Poznań 2-1 Cracovia Kraków

Kolejorz odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Roszady w składzie drużyny Jana Urbana sprawdziły się. Golem za zaufanie odwdzięczył się Jan Bednarek (Nike Magista II Opus), który debiutanckim golem w Ekstraklasie wyprowadził Lecha na prowadzenie. Wynik podwyższył Marcin Robak (Nike Hypervenom Phinish) pokonując z bliska Grzegorza Sandomierskiego. Honorowego gola dla krakowian strzelił Miroslav Covilo (adidas X 16.1).

Arka Gdynia 2-0 Śląsk Wrocław

Arkowcy nadal królami własnego stadionu, a Śląsk notuje pierwszą porażkę w sezonie. Dużo groźniejszym zespołem pod bramką rywala byli gdynianie. Udokumentowali to dwoma golami, choć mogło ich być znacznie więcej. W pierwszej części gry Marcus da Silva (Nike Hypervenom Phantom) skutecznie wykorzystał rzut karny, a w drugiej rezultat ustalił Rafał Siemaszko (adidas F50 adizero).

Górnik Łęczna 1-0 Legia Warszawa

Mistrz Polski od początku sezonu nie zachwycał formą, ale chyba nikt się nie spodziewał, że pretendent do gry w Lidze Mistrzów ulegnie Górnikowi Łęczna. Drużyna z Lubelszczyzny spisywała się jednak w tym meczu zadziwiająco dobrze. Bramka Vojo Ubiparipa (Nike Mercurial Superfly IV) to najniższy wymiar kary, bo łęcznianie nie wykorzystali rzutu karnego, a w wielu innych sytuacjach świetnie spisywał się Arkadiusz Malarz.

Pogoń Szczecin 5-0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

W Szczecinie doszło do prawdziwej strzelaniny. Drużyna Kazimierza Moskala wręcz zdemolowała niecieczan. Worek z bramkami rozwiązał Mateusz Matras (adidas ACE 16.1), w drugiej połowie kolejne gole dołożyli Rafał Murawski (adidas X 16.1), Ricardo Nunes (Nike Mercurial Vapor XI), Kamil Drygas (adidas X 16.1) i ponownie kapitan Portowców – Murawski.

Piast Gliwice 0-0 Zagłębie Lubin

Miedziowi po 5 kolejce pozostają bez porażki w nowym sezonie. Tym razem nie udało im się wygrać, za to zremisowali z wicemistrzem Polski – Piastem Gliwice – i zachowali czyste konto. Mecz nie stał na wysokim poziomie, brakowało sytuacji podbramkowych, dlatego podział punktów można uznać za sprawiedliwy rezultat.

Wisła Kraków 1-2 Ruch Chorzów

Biała Gwiazda nadal pod formą. Krakowianie mimo prowadzenia w spotkaniu już w 5 minucie  po bramce Mateusza Zachary (Nike Mercurial Vapor XI), nie zdołali zdobyć choćby punktu. Jeszcze przed przerwą na 1:1 strzelił reprezentant Polski – Mariusz Stępiński (adidas X 16.1), a w drugiej połowie w zamieszaniu podbramkowym najsprytniejszy okazał się Paweł Oleksy (adidas X 15.1), który dał Ruchowi 3 punkty.

Wisła Płock 1-0 Jagiellonia Białystok

W meczu kończącym 5 serię spotkań, Wisła Płock zwycięstwem nad Jagiellonią sprawiła, że białostoczanie po raz pierwszy w tym sezonie stracili 3 punkty. Nie dość, że w 26 minucie z powodu kontuzji boisko opuścił bramkostrzelny Konstantin Vassiljev, to i gola stracili w kuriozalny sposób. Próbujący wybijać piłkę Łukasz Burliga tak niefortunnie nastrzelił nią nogę Dimityra Iliyewa (Mizuno Morelia Neo), że ta wtoczyła się do bramki.