Ekstraklasa goli – 30 kolejka

Faza zasadnicza sezonu Lotto Ekstraklasy zakończona. Przez 30 kolejek 16 drużyn rywalizowało o pierwszą ósemkę tabeli, by w ostatnich 7 kolejkach zawzięcie powalczyć o tytuł mistrza Polski. Ostateczna faza wyścigu o najwyższy tytuł czeka również najskuteczniejsze buty piłkarskie. Sprawdźcie jak prezentuje się nasz ranking!

Zagłębie Lubin 1-1 Śląsk Wrocław

Miedziowi należeli do grupy zespołów, które w ostatniej kolejce grały o górną ósemkę. Już na początku spotkania sprawy się mocno skomplikowały, bo po golu Piotra Celebana (Nike Magista Opus II) Śląsk objął prowadzenie. Zagłębie jednak przeważało i jeszcze przed przerwą wyrównało za sprawą bramki Arkadiusza Woźniaka (Nike Mercurial Vapor XI). Remis niestety nie wystarczył gospodarzom, by znaleźć się nad kreską.

Lech Poznań 3-0 Ruch Chorzów

Bez niespodzianki zakończyło się spotkanie w Poznaniu. Kolejorz kolejny raz zaaplikował przeciwnikowi 3 gole. Pierwszego sprezentował gospodarzom Łuaksz Surma (Nike Mercurial Vapor X). Druga bramka to efekt fenomenalnego woleja w wykonaniu Macieja Gajosa (adidas ACE 17.1). Trzecie trafienie, ustalające wynik meczu, było autorstwa Darko Jevticia (Nike Mercurial Vapor XI).

Górnik Łęczna 3-1 Wisła Kraków

Górnicy pod opieką Franciszka Smudy notują naprawdę niezłe rezultaty. W 30 kolejce pokonali 3-1 Wisłę Kraków. I choć do ostatniej fazy sezonu przystąpią z ostatniego miejsca, widać szanse na utrzymanie się w lidze. Gole dla gospodarzy, grających w Lublinie, strzelali: dwa razy Bartosz Śpiączka (Nike Mercurial Vapor X) oraz jeden raz Grzegorz Bonin (Nike Hypervenom Phinish II). Po stronie gości na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Głowacki (adidas ACE 16.1)

Korona Kielce 0-1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Obie drużyny w ostatniej kolejce walczyły o spokój w ostatnich 7 kolejkach tego sezonu. O jednego gola lepsi okazali się goście, którzy dzięki Dawidowi Nowakowi (adidas adizero F50) zapewnili sobie grę w grupie mistrzowskiej. Pozostałe wyniki ułożyły się dla Koroniarzy na tyle korzystnie, że nawet mimo porażki i oni zagrają w górnej ósemce.

Piast Gliwice 0-1 Jagiellonia Białystok

Do decydującej fazy sezonu Jagiellonia przystąpi z fotela lidera. Podopieczni Michała Probierza skromnie pokonali na wyjeździe Piasta Gliwice po golu Cilliana Sheridana (Nike Merurial Superfly V). Gliwiczanie za to przystąpią do ostatnich 7 kolejek z 15 punktami na koncie, podobnie jak Ruch i Górnik.

Arka Gdynia 1-1 Wisła Płock

Remis nie wystarczył płocczanom do awansu do pierwszej ósemki. Goście przez ponad połowę meczu przegrywali z Arką po golu Rafała Siemaszko (adidas adizero F50). Dopiero w doliczonym czasie gry strzelili bramkę, ale jak się okazało wyłącznie na otarcie łez. Autorem trafienia był Jose Kante (Nike Hypervenom Phinish II).

Cracovia Kraków 1-2 Legia Warszawa

Mistrz Polski nie pozwolił odskoczyć liderującej Jagiellonii przed startem decydującej fazy sezonu i pokonał na wyjeździe Cracovię Kraków 1-2. Goście od samego początku atakowali i już w 18 minucie objęli prowadzenie po golu Dominika Nagy’ego (Nike Mercurial Vapor XI). Tuż przed przerwą wyrównał Damian Dąbrowski (adidas ACE 17.1), ale zaraz po niej ponownie prowadzenie dla Wojskowych wypracował Tomas Necid (adidas X 16.1), którego Legia nie wypuściła już do końca meczu.

Pogoń Szczecin 3-1 Lechia Gdańsk

Trudne zadanie stało przed Portowcami w kontekście walki o górną ósemkę. Wszak do Szczecina przyjechała Lechia Gdańsk. Gospodarze jednak nie wystraszyli się trudnego rywala i już w pierwszym kwadransie objęli prowadzenie po golu Adama Frączczaka (Nike Mercurial Superfly V). Co prawda niedługo potem wyrównał Milos Krasić (Nike Mercurial Vapor XI), ale później do siatki trafiali już tylko gospodarze. Dokładniej zwycięstwo Pogoni zapewnił Dawid Kort (adidas X 16.1), który dwa razy pokonał Dusana Kuciaka. Tym sposobem podopieczni Kazimierza Moskala znaleźli się w grupie mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy.

38. Joma Super Copa Speed – -1 trafienie

Chcesz sprawić sobie buty piłkarskie wymienione w rankingu? Odwiedź nasz sklep internetowy R-GOL.com.