Ekstraklasa goli – 3 kolejka

Trzecia seria meczów Lotto Ekstraklasy za nami. Zobaczyliśmy w niej 20 goli, w tym kilka naprawdę niespotykanej urody. To oznacza, że w rankingu butów zajdą zmiany. Zapraszamy do lektury podsumowania ostatniej kolejki na polskich boiskach.

Arka Gdynia 3-0 Ruch Chorzów

Gdynianie kontynuują dominujący styl gry w piłkę na własnym stadionie. W 2 kolejce przekonała się o tym Wisła Kraków, tym razem 3 razy piłkę z siatki wyciągał bramkarz Ruchu Chorzów. Drugi raz w sezonie na listę strzelców wpisał się Dariusz Zjawiński (adidas AdiPure II), który otworzył wynik w 23 minucie meczu. Po przerwie do bramki gości trafiali jeszcze Miroslav Bożok (Nike Tiempo Legend VI) oraz zmiennik strzelca pierwszego gola – Rafał Siemaszko (Nike Mercurial Vapor X).

Lech Poznań 0-2 Jagiellonia Białystok

Podopieczni Jana Urbana wciąż bez zwycięstwa. Co więcej, bez strzelonej bramki! W 3 kolejce spotkań poznaniacy ulegli na własnym boisku Jagiellonii Białystok 0-2. Show skradł piłkarz gości – Konstantin Vassiljev (Nike Tiempo Legend VI), który dwukrotnie pokonał Jasmina Buricia. Najpierw w 61 minucie świetnie przymierzył z dystansu, a 11 minut później ustalił wynik skutecznie wykonując rzut karny.

Lechia Gdańsk 3-1 Wisła Kraków

Piłkarze Lechii Gdańsk okazale przywitali się z własną publicznością. Duży wkład w zwycięstwo z Wisłą Kraków mieli bracia Paixao, którzy między siebie podzielili zdobyte bramki. Najpierw dwukrotnie trafiał Flavio (Nike Mercurial Superfly V), a w końcówce spotkania wynik ustalił Marco (Nike Mercurial Vapor XI). Dla Białej Gwiazdy honorowego gola strzelił Rafał Boguski (adidas X 16.1).

Wisła Płock 2-3 Legia Warszawa

Spóźnieni na mecz kibice gospodarzy mogli czuć się zawiedzeni. Miejscowi już po 10 minutach prowadzili 2-0 z mistrzem Polski! Do bramki Arkadiusza Malarza po stałych fragmentach gry strzelili Tomislav Bożić (Nike Tiempo Legend VI) i Przemysław Szymiński (Nike Tiempo Legend VI). Potem jednak skuteczność była po stronie Legii. Jeszcze przed przerwą, po bramkach Aleksadara Prijovicia (Nike Mercurial Superfly V) i Michała Kucharczyka (Nike Mercurial Vapor X) był remis, a w drugiej części gry wynik ustalił Igor Lewczuk (adidas X 15.1).

Górnik Łęczna 0-0 Cracovia Kraków

Mecz na Arenie Lublin nie należał do porywających. Co innego można powiedzieć o aurze towarzyszącej temu spotkaniu, która w drugiej połowie zrobiła psikusa i zmusiła sędziego do przerwania na kilka minut meczu. Zamiast pomysłu, na boisku rządził przypadek i…niebezpieczeństwo. Brutalny atak Łukasza Tymińskiego na Damiana Dąbrowskiego to jedyne warte uwagi wydarzenie.

Zagłębie Lubin 2-0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Miedziowi nie tracą formy. W ostatnią niedzielę odnieśli 3 zwycięstwo w nowym sezonie i nie stracili jeszcze żadnej bramki. Tym razem w dobrym stylu pokonali piłkarzy prowadzonych przez Czesława Michniewicza. Wynik meczu otworzył Krzysztof Janus (Puma evoSpeed 1.5). Ozdobą tego spotkania było jednak trafienie popularnego „Figo”, czyli Filipa Starzyńskiego (Nike Mercurial Vapor X), który ściągnął pajęczynę z okienka bramki Krzysztofa Pilarza.

Korona Kielce 1-1 Piast Gliwice

Pierwszy mecz Koroniarzy na własnym boisku w nowym sezonie był świetną okazją do zainkasowania kompletu oczek. Piast za to chciał utrzymać zwycięską passę zapoczątkowaną w meczu z Wisłą Płock. W pierwszej połowie sytuacji było jak na lekarstwo. Krótki, obustronny zryw zgromadzeni kibice ujrzeli w drugiej części meczu. W 71 minucie wynik otworzył Bartosz Szeliga (adidas X 16+ Purechaos), a minutę później wyrównał Łukasz Sekulski (Nike Mercurial Vapor X).

Pogoń Szczecin 0-2 Śląsk Wrocław

Szczecinianie wciąż zawodzą. W ostatniej kolejce nie poradzili sobie ze Śląskiem Wrocław, który wraz z Zagłębiem Lubin nie stracił jeszcze gola w tym sezonie. Podopieczni Mariusza Rumaka wyszli na prowadzenie już w 3 minucie meczu po bramce z najbliższej odległości autorstwa Adama Kokoszki (Nike Mercurial Vapor X). Drugiego gola dla wrocławian strzelił w podbramkowym zamieszaniu Filipe Goncalves (Puma evoPower 1.3).