Ekstraklasa goli – 28 kolejka

Umocniony lider z Białegostoku, emocjonujący hit w Poznaniu i pudło kolejki, a może nawet sezonu, autorstwa Miłosza Przybeckiego. Tak w skrócie można opisać 28 kolejkę Lotto Ekstraklasy, w której padło aż 30 bramek! To oznacza, że w rankingu najskuteczniejszych butów sporo się pozmieniało.

Cracovia Kraków 1-0 Śląsk Wrocław

5 remisów i wreszcie upragniona wygrana. Cracovia pokonała u siebie Śląsk 1-0, choć okazji do zdobycia goli było zdecydowanie więcej. Bramkarze obu drużyn mieli pełne ręce roboty, ale lepszy w tym pojedynku okazał się Grzegorz Sandomierski. Mariusz Pawełek za to sprezentował bramkę gospodarzom. Błąd golkipera gości wykorzystał z zimną krwią Piotr Polczak (Nike Magista Opus II).

Zagłębie Lubin 3-4 Jagiellonia Białystok

Jak w kalejdoskopie zmieniał się wynik spotkania między Zagłębiem i Jagiellonią. Najpierw prowadzenie objęli gospodarze, po czym sami musieli gonić wynik. Potem ponownie wyszli na prowadzenie, ale liderująca Jagiellonia pokazała w końcówce pazur i nie tylko wyrównała, ale zgarnęła w ostatniej chwili komplet punktów. Dla Miedziowych strzelali Arkadiusz Woźniak (Nike Mercurial Vapor XI), Łukasz Piątek (Nike Tiempo Legend VI) i Łukasz Janoszka (Nike Mercurial Vapor XI), a po stronie białostoczan dwukrotnie trafił Cillian Sheridan (Nike Mercurial Superfly V), a po razie Ivan Runje (Nike Mercurial Vapor XI) oraz Arvydas Novikovas (Nike Mercurial Superfly V).

Górnik Łęczna 2-3 Wisła Płock

Bardzo dobrze rozpoczął sobotni mecz Górnik. Po 24 minutach podopieczni Franciszka Smudy prowadzili już 2-0 i wydawało się, że kwestia kolejnej niespodzianki jest przesądzona. Najpierw do siatki gości trafił Przemysław Pitry (Nike Mercurial Vapor X), a wynik podwyższył Piotr Grzelczak (Nike Premier). W drugiej połowie za odrabianie strać wzięli się płocczanie. Kontaktowego gola sprezentował Paweł Sasin (adidas ACE 15.1), a do remisu doprowadził Damian Byrtek (Nike Tiempo Legend VI). 5 minut przed końcem spotkania zabójczą kontrę gości wykończył Dimityr Ilijew (Mizuno Morelia Neo) ustalając wynik spotkania.

Pogoń Szczecin 5-1 Arka Gdynia

To był pogrom. Szczecinianie nie pozostawili złudzeń Arce, kto był lepszy tego dnia. Początek zapowiadał wyrównany pojedynek, bo w 2 minucie prowadzenie dla gospodarzy wypracował Adam Frączczak (Nike Mercurial Superfly V), a już po chwili wyrównał Przemysław Trytko (Nike Mercurial Vapor XI). Potem strzelali już tylko Portowcy. Na listę strzelców wpisał się drugi raz Adam Frączczak oraz Spas Delew (Nike Mercurial Vapor XI) i Cornel Rapa (Nike Mercurial Vapor XI), a wynik ustalił samobójczym trafieniem Michał Marcjanik (adidas X 15.1).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2-3 Wisła Kraków

W derbach Małopolski górą Wisła, choć wydawało się, że końcowy rezultat będzie remisowy. Pierwsi prowadzenie objęli goście po samobójczym trafieniu Artema Putiwcewa (Mizuno Morelia Neo), ale chwilę później wyrównał Patrik Misak (Nike Mercurial Vapor X). Niecieczanie poszli za ciosem i zdołali objąć prowadzenie. Za „swojaka” zrehabilitował się Artem Putiwcew. Niestety to nie wystarczyło, by zgarnąć 3 oczka. Biała Gwiazda wróciła do gry i zdołała zwyciężyć. Najpierw kuriozalnego gola strzelił Petar Brlek (adidas X 16.1), a gola na wagę kompletu punktów zdobył w doliczonym czasie gry Mateusz Zachara (Nike Mercurial Vapor XI).

Piast Gliwice 1-1 Lechia Gdańsk

Piłkarze obu drużyn szybko ustalili rezultat tego spotkania. Już po pierwszym kwadransie gry mieliśmy bramkowy remis. Najpierw do siatki gości trafił Aleksandar Sedlar (adidas ACE 16.1), a zaledwie dwie minut później wyrównał Mario Maloca (adidas ACE 17.1). Do końca spotkania jedni i drudzy podejmowali próby przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę, jednak nieskutecznie. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Lech Poznań 1-2 Legia Warszawa

Hit kolejki nie zawiódł pod żadnym względem, choć bramki padły dopiero w drugiej połowie. Emocje towarzyszyły kibicom do końca spotkania, ale te pozytywne pozostały tylko u fanów Legii Warszawa. Mistrz Polski musiał gonić wynik, bo pierwsi strzelili gospodarze, a dokładniej Tomasz Kędziora (adidas X 16.1). Zdołał jednak nadrobić stratę i to z nawiązką, bo do siatki trafił najpierw Maciej Dąbrowski (adidas X 16.1), a już w doliczonym czasie gry człowiek od zadań specjalnych, były piłkarz Kolejorza – Kasper Hamalainen (adidas ACE 17.1).

Korona Kielce 1-0 Ruch Chorzów

Z jednej strony pech, z drugiej szczęście. Ruch Chorzów może mieć mieszane odczucia po poniedziałkowym meczu, bo zdobycie cennego punktu na trudnym terenie było bardzo blisko. Zwłaszcza, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że Miłosz Przybecki nie trafił do pustej bramki z 5 metrów, a gol dla Korony padł po samobójczym trafieniu Rafała Grodzickiego (Nike Tiempo Legend VI). Trzeba jednak uczciwie przyznać, że to gospodarze zdecydowanie przeważali przez całe spotkanie, a tak niskie zwycięstwo to zasługa bramkarza Niebieskich.

38. Joma Super Copa Speed – -1 trafienie

Chcesz sprawić sobie buty piłkarskie wymienione w rankingu? Odwiedź nasz sklep internetowy R-GOL.com.