Ekstraklasa goli – 26 kolejka

26 kolejka Lotto Ekstraklasy obfitowała w liczne zwroty akcji i mistrzowskie uciekanie z opresji złego wyniku. W Bruk-Becie Termalice szykuje się zmiana na stanowisku trenera, a Legia Warszawa goni rywali. A co się dzieje w tabeli najskuteczniejszych butów? Zapraszamy do czytania!

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-2 Śląsk Wrocław

Nie idzie niecieczanom na wiosnę. Podopieczni Czesława Michniewicza nie wygrali jeszcze w nowej rundzie. Tym razem u siebie przegrali ze Śląskiem Wrocław, który prowadzenie objął już w 5 minucie po golu Roberta Picha (Nike Mercurial Vapor XI). Gospodarze odpowiedzieli bramką Artema Putiwcewa (Mizuno Morelia Neo). Losy meczu rozstrzygnął w drugiej połowie Adam Kokoszka (Nike Mercurial Vapor XI) zapewniając 3 punkty dla wrocławian i…zwalniając Michniewicza ze stanowiska trenera Bruk-Betu Termaliki.

Wisła Kraków 3-2 Wisła Płock

W meczu imienników z Krakowa i z Płocka byliśmy świadkami niezłego rollercostera. Zgodnie z oczekiwaniami prowadzenie objęli gospodarze po golu Petara Brleka (adidas X 16.1). Płocczanie nie tylko dogonili, ale i przegonili Białą Gwiazdę za sprawą bramek Siergieja Kriwca (Nike Mercurial Vapor XI) i Mateusza Piątkowkiego (Puma evoSpeed 17 SL). Końcówka należała jednak do krakowian. Na 2-2 strzelił Semir Stilić (adidas X 16.1), a zwycięstwo dał Jakub Bartosz (Nike Mercurial Superfly V).

Piast Gliwice 3-2 Arka Gdynia

Scenariusz meczu do złudzenia przypomina ten między dwoma Wisłami. W przypadku Piast-Arka także najpierw gospodarze objęli prowadzenie, by wypuścić je z rąk, a potem gonić wynik, by ostatecznie zgarnąć komplet punktów. Dla gospodarzy strzelali: Martin Bukata (Nike Mercurial Vapor X), Maciej Jankowski (adidas X 16.1) i Gerard Badia (New Balance Visaro PRO). Po stronie gości na listę strzelców wpisali się Mateusz Szwoch (adidas X 16.1) i Rafał Siemaszko (adidas F50 adizero).

Zagłębie Lubin 0-1 Ruch Chorzów

Choć Niebiescy są na fali, mało kto spodziewał się, że wyrwą komplet punktów z trudnego terenu w Lubinie. Miedziowi nie sprostali drużynie Waldemara Fornalika i na własnym stadionie przegrali 0-1 po bramce Jarosława Niezgody (Nike Mercurial Vapor X).

Pogoń Szczecin 0-0 Jagiellonia Białystok

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Pogoni z Jagiellonią. Gospodarze mogą mieć sobie za złe taki stan rzeczy, bo ponad połowę grali w przewadze jednego zawodnika. Nie wykorzystali jednak tego i ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Korona Kielce 3-0 Cracovia Kraków

O tym, że Korona na własnym stadionie jest mocna przekonał się niejeden zespół. W ostatniej kolejce na własnej skórze doświadczyła tego Cracovia, która do Krakowa wracała z bagażem 3 goli. Mogło być ich chociaż o jeden więcej, gdyby Jakub Kiełb (Nike Mercurial Vapor XI) trafił karnego w 8 minucie spotkania. Co nie udało mu się w pierwszej połowie, zrobił w drugiej ustalając wynik meczu. Wcześniej trafiali jeszcze Jakub Żubrowski (Nike Tiempo Legend VI) i Maciej Górski (Nike Mercurial Vapor XI).

Lech Poznań 0-0 Górnik Łęczna

Obchody 95. rocznicy powstania klubu i pełen stadion. W takich okolicznościach Lech planował pokonać Górnika Łęczna. Piłkarze Franciszka Smudy postanowili jednak popsuć nastroje poznaniaków i nie pozwolili strzelić sobie choćby jednego gola. Co prawda sami bramki także nie zdobyli, ale zyskali cenny punkt na gorącym terenie zdecydowanego faworyta.

Lechia Gdańsk 1-2 Legia Warszawa

W hicie kolejki pierwsza połowa zawiodła. Druga za to obfitowała w emocje i zwroty akcji. Pierwsi prowadzenie objęli gospodarze po samobójczym trafieniu Adama Hlouska (Nike Tiempo Legend VI). Mistrzowie Polski nie dawali za wygraną i starali się atakować. Efekt przyszedł zaraz po wejściu Michała Kucharczyka (Nike Mercurial Vapor X). Rezerwowy warszawian pokazał trenerowi, że do zadań specjalnych pasuje jak ulał strzelając oba gole dla Wojskowych dających cenne zwycięstwo.

38. Joma Super Copa Speed – -1 trafienie

Chcesz sprawić sobie buty piłkarskie wymienione w rankingu? Odwiedź nasz sklep internetowy R-GOL.com.