Ekstraklasa goli – 23 kolejka

Kolejne emocje z Lotto Ekstraklasą za nami! Na prowadzeniu umocniła się Lechia Gdańsk, a kolejne potknięcia zaliczyła Legia oraz Jagiellonia. Fakt ten skrzętnie wykorzystał Lech, który już zajmuje ostatnie miejsce podium. W dole tabeli mały kocioł po zwycięstwie Górnika Łęczna nad Piastem Gliwice. Jak przedstawia się tabela najskuteczniejszych butów piłkarskich? Sprawdźcie sami!

Arka Gdynia 4-1 Korona Kielce

To było mocne otwarcie kolejki w Lotto Ekstraklasie. Arka pokonała u siebie pewnie Koronę 4:1. A mogło być wyżej, gdyby rzut karny wykorzystał Vinicius. Strzelanie ropoczął Dariusz Formella (Nike Hypervenom Phantom III). Korona zdołała wyrównać za sprawą Ilijana Micanskiego (adidas X 15.1). Potem strzelali już tylko gospodarze. Do siatki trafiali Mateusz Szwoch (adidas X 16.1), Rafał Siemaszko (Nike Mercurial Vapor X) oraz Dominik Hofbauer (Nike Mercurial Vapor XI).

Pogoń Szczecin 0-3 Lech Poznań

Tuż przed pierwszym spotkaniem o finał Pucharu Polski, w którym Pogoń również zagra z Lechem, kibice nie mogą być optymistami. Kolejorz jest w świetnej formie i w Szczecinie 3 raz z rzędu wygrał wynikiem 3-0. Do siatki gospodarzy już w 3 minucie trafił Dawid Kownacki (Nike Mercurial Vapor XI), potem dołożył jeszcze jednego gola, a rezultat ustalił Marcin Robak (Nike Hypervenom Phantom III).

Wisła Płock 2-1 Zagłębie Lubin

Gospodarze zainkasowali pierwszy komplet punktów na wiosnę i to nie z byle kim, bo Zagłębiem Lubin. Silny zespół Piotra Stokowca objął w pierwszej połowie prowadzenie po golu głową Martina Nespora (Nike Magista Obra), ale później skuteczniejsi byli piłkarze Wisły. Na 1-1 strzelił Jose Kante (Nike Hypervenom Phinish II), a na 4 minuty przed końcem zwycięstwo płocczanom dał Giorgi Merebaszwili (Nike Mercurial Superfly V).

Lechia Gdańsk 4-1 Cracovia Kraków

Tuż po pierwszym gwizdku zarysowała się przewaga gości, którzy udokumentowali ją golem Krzysztofa Piątka (adidas X 16.1). Później do głosu zaczęli dochodzić miejscowi. Piekielnie silny strzał Ariela Borysiuka (Nike Magista Opus II) znalazł drogę do bramki i był remis. Po przerwie Lechia wypracowała dwubramkową przewagę po golach Flavio Paixao (Nike Mercurial Superfly V) i Grzegorza Kuświka (adidas X 16.1). Cracovia nawiązała jeszcze kontakt, kiedy do siatki trafił ponownie Piątek. Gola ustalającego wynik 4-2 zdobył Grzegorz Wojtkowiak (adidas X 16.1).

Wisła Kraków 3-1 Jagiellonia Białystok

Niedobrze wygląda gra Jagiellonii Białystok w meczach wyjazdowych. Piłkarze Michała Probierza tym razem przegrali 3-1 w Krakowie z Wisłą, choć przyznać należy, że Biała Gwiazda zaprezentowała się naprawdę imponująco. Strzelanie rozpoczął Paweł Brożek (Nike Mercurial Vapor XI). Na 2-0 podwyższył, i to w świetnym stylu, Patryk Małecki (Nike Tiempo Legend VI). Trzybramkową przewagę wypracował Rafał Boguski (adidas X 16.1). Gola honorowego dla gości z Białegostoku strzelił Damian Szymański (Nike Mercurial Vapor XI).

Górnik Łęczna 1-0 Piast Gliwice

Po tym spotkaniu mocno zakotłowało się na dole tabeli Ekstraklasy. Górnik Łęczna był blisko trzeciego meczu pod wodzą nowego trenera bez gola, ale w doliczonym czasie  gry gospodarze nie tylko trafili do siatki, ale także zapewnili sobie pierwsze na wiosnę punkty i zwycięstwo. Zbawicielem okazał się Piotr Grzelczak (Nike Premier).

Legia Warszawa 1-1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Zupełnie bez kompleksów wyszli na spotkanie z mistrzem Polski piłkarze z Niecieczy i co rusz zagrażali bramce Arkadiusza Malarza. Doświadczony bramkarz w końcu skapitulował, kiedy najpierw Samuel Stefanik (Nike Mercurial Vapor XI) zabawił się obrońcami Legii, a następnie uderzył po krótkim rogu bramki. Wojskowi wyrównali jeszcze przed przerwą za sprawą Miroslava Radovicia (adidas X 16.1), ale na więcej tego wieczoru nie było ich stać.

Ruch Chorzów 2-0 Śląsk Wrocław

Niebiescy idą za ciosem! Po zwycięstwie na boisku Legii Warszawa, tym razem chorzowianie pokonali u siebie Śląsk Wrocław. W meczu kończącym 23 kolejkę wynik otworzył Miłosz Przybecki (Nike Mercurial Vapor XI). Prawdopodobnie najszybszy piłkarz Ekstraklasy wykorzystał swój atut oraz niepotrzebne wyjście Mariusza Pawełka i sprytnym strzałem przelobował bramkarza. W drugiej połowie prowadzenie powiększył pewnym strzałem z 11 metrów Rafał Grodzicki (Nike Tiempo Legend VI).

37. Joma Super Copa Speed – -1 trafienie

Chcesz sprawić sobie buty piłkarskie wymienione w rankingu? Odwiedź nasz sklep internetowy R-GOL.com.