Ekstraklasa goli – 17 kolejka

Pierwsza piątka Lotto Ekstraklasy zgodnie wygrała swoje spotkania. Cenne punkty zdobyła Wisła Kraków i Korona Kielce. Sytuacja Ruchu Chorzów i Górnika Łęczna robi się za to coraz trudniejsza. A jak prezentuje się ranking najskuteczniejszych butów? Zapraszamy na przegląd 17 kolejki Lotto Ekstraklasy.

Cracovia Kraków 1-3 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Wydaje się, że Bruk-Bet Termalica Nieciecza wraca do formy, którą zachwycała w pierwszej części sezonu. Podopieczni Czesława Michniewicza drugi raz z rzędu pewnie wygrali 3-1 w niedalekim Krakowie z tamtejszą Cracovią. Wobec fatalnych błędów w obronie Pasów, nie można było spodziewać się innego rezultatu. Strzelanie rozpoczął Patrik Misak (Nike Mercurial Vapor X), a podwyższył Kornel Osyra (adidas X 16.1). Nadzieję na odwrócenie złego rezultatu dał Mateusz Szczepaniak (adidas X 16.1). Szybko jednak odpowiedziały Słoniki i ponownie za sprawą Patrika Misaka ustaliły wynik meczu.

Zagłębie Lubin 0-3 Lech Poznań

Ostatnia forma Lecha Poznań zachwyca. Kolejorz tym razem na wyjeździe szybko, bo jeszcze w pierwszej połowie, rozprawił się z silnym Zagłębiem Lubin. Wynik spotkania szybko otwrzył Paulus Arajuuri (Nike Tiempo Legend VI), wykorzystując zamieszanie w polu karnym. Dwubramkowe prowadzenie zapewnił po popularnym centro-strzale Darko Jevitć (Nike Mercurial Vapor XI), a dzieła zniszczenia strzałem głową dokończył młody Dawid Kowancki (Nike Mercurial Vapor XI). Gospodarze mieli idealną okazję, by strzelić choć bramkę honorową, jednak w drugiej połowie jedenastki nie wykorzystał Krzysztof Janus.

Korona Kielce 4-1 Pogoń Szczecin

Takiej Korony dawno nie widzieliśmy. Zamiana na stanowisku dała mocny impuls drużynie, która w świetnym stylu wygrała drugi raz z rzędu. Sobotnią ofiarą drużyny Macieja Bartoszka była Pogoń Szczecin. Pierwszy gol dla gospodarzy to kompilacja błędów w szeregach obronnych i bramkarza Portowców, które bezlitośnie wykorzystał Vanja Marković (Nike Magista Opus II). Bramkę na 2-0 fantastycznym strzałem zdobył Nabil Aankour (Nike Mercurial Vapor XI). Kolejne dwa gole dla gospodarzy zapewnili ponownie Marković i Aankour. Szczecinian był tego wieczora stać tylko na jednego gola, a jego strzelcem był Mateusz Matras (adidas X 16.1).

Ruch Chorzów 1-2 Jagiellonia Białystok

Faworyt tego spotkania był wszystkim znany. Pierwsza połowa tylko potwierdziła przewidywania. Jagiellonia prowadziła po 45 minutach 0-2 po golach Fedora Cernycha (Nike Mercurial Vapor X) i Konstantina Vassiljeva (Nike Tiempo Legend VI). W drugiej części goście spuścili z tonu, a do głosu doszli Niebiescy. Świetne zawody rozgrywał jednak Marian Kelemen, który dał się pokonać tylko raz i to z rzutu karnego. Skutecznym egzekutorem okazał się Piotr Ćwielong (adidas X 16.1).

Wisła Kraków 5-1 Arka Gdynia

Biała Gwiazda w wielkim stylu zmazała plamę po ostatniej porażce, a Rafał Boguski znów skradł swoją formą widowisko. Choć to Arka objęła prowadzenie po golu Marcina Warcholaka (adidas X 16.1), stroną przeważającą przez całe spotkanie byli gospodarze. Wspomniany Rafał Boguski (adidas X 16.1), drugi raz w krótkim czasie zdobył hat-tricka, a ponadto na listę strzelców wpisali się Petar Brlek (adidas X 16.1) i Paweł Brożek (Nike Mercurial Vapor XI).

Wisła Płock 0-0 Piast Gliwice

Mecz, krótko mówiąc, zawiódł. Kibice nie zobaczyli ani bramek, ani porywających zwrotów akcji. Brakowało też sytuacji podbramkowych, a golkiperzy obu ekip niemal nie byli zatrudniani przez całe spotkanie. Podział punktów w tym przypadku wydaje się być najbardziej sprawiedliwym rezultatem.

Śląsk Wrocław 0-4 Legia Warszawa

Wojskowi nie czekali długo z otwarciem wyniku spotkania. Już w 23 sekundzie do bramki trafił Miroslav Radović (adidas X 16.1). W kolejnych 6 minutach padły jeszcze dwa gole. Pierwszy, samobójczy, autorstwa Filipe Goncalvesa (Puma evoPower 1.3), a drugi, będącego ostatnio w wysokiej formie, Aleksadara Prijovicia (Nike Mercurial Superfly V). Ten sam zawodnik ustalił pod koniec pierwszej połowy wynik spotkania na 0-4.

Lechia Gdańsk 3-0 Górnik Łęczna

Gospodarze ten mecz wygrać musieli i nie pozwolili na sensację. Pewnie pokonali 3-0 ostatnią drużynę w tabeli i utrzymali przewagę nad goniącą fotel lidera Jagiellonią Białystok. W pierwszej połowie Gdańszczanie ustrzelili tylko jedną bramkę, której autorem był Marco Paixao (Nike Mercurial Vapor XI). Nieco lepiej zaprezentowali się w drugiej części gry dokładając kolejne dwa gole. W 69 minucie na 2-0 podwyższył Rafał Wolski (adidas X 16.1), a w ostatnich minutach wynik ustalił rezerwowy Lukas Haraslin (adidas X 16.1).