Ekstraklasa goli – 15 kolejka

Remis Lechii Gdańsk, a zwycięstwo Jagiellonii Białystok sprawiło, że na miejscu lidera nastąpiła mała roszada. Warty odnotowania jest pościg Legii Warszawa za czołówką. Jeszcze niedawno klub ze stolicy tułał się w dolnych rejonach tabeli, a po 15 kolejce jest na 5 miejscu i do pierwszej lokaty traci tylko 8 punktów. Drobne zmiany zaszły także w rankingu najskuteczniejszych modeli butów.

Wisła Płock 0-0 Arka Gdynia

W meczu beniaminków Lotto Ekstraklasy kibice nie doczekali się bramek. Żałować mogą zwłaszcza gospodarze, ponieważ okazji na zdobycie gola mieli mnóstwo. Tym bardziej, że kompletu punktów nie zdobyli od ponad miesiąca. Duża w tym zasługa Konrada Jałochy, który kilkukrotnie ratował gości z tarapatów.

Ruch Chorzów 0-5 Lech Poznań

To był jednostronny mecz. Poznańska lokomotywa wręcz przejechała się po bezsilnym Ruchu Chorzów. Goście aż pięciokrotnie zmusili do wyciągania piłki z siatki bramkarza Niebieskich. Jako pierwszy zrobił to Darko Jevtić (Nike Mercurial Vapor XI). Na 2-0, po indywidualnej akcji podwyższył Dawid Kownacki (Nike Mercurial Vapor XI). W drugiej połowie trafiali jeszcze: po błyskawicznej kontrze Radosław Majewski (adidas Gloro), z rzutu karnego Marcin Robak (Nike Hypervenom Phinish) i w sytuacji sam na sam Szymon Pawłowski (adidas X 16.1).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-3 Korona Kielce

To już trzecia z rzędu porażka niecieczan. Tym razem kiepską formę wykorzystał ostatni zespół Ekstraklasy – Korona Kielce. Gości na prowadzenie wyprowadził kapitan – Radek Dejmek (adidas X 16.1) po celnym uderzeniu głową. Jeszcze przed przerwą wyrównał były zawodnik Korony – Vlastimir Jovanović (Nike Tiempo Legend VI). Potem strzelała już tylko Korona. Najpierw łatwo do pozycji strzeleckiej doszedł Serhij Pyłypczuk (adidas Messi 15.1) i nie zmarnował okazji, a wynik ustalił Nabil Aankour (adidas X 16.1).

Jagiellonia Białystok 2-0 Piast Gliwice

Jagiellonia nie zwalnia tempa. Podopieczni Michała Probierza kolejny raz potwierdzili swoja wysoką dyspozycję pewnie pokonując u siebie Piasta Gliwce 2-0. Wynik otworzył Taras Romanczuk (adidas X 15.1), który wykorzystał podbramkowe zamieszanie i z najbliższej odległości pokonał Jakuba Szmatułę. Mimo wielu okazji, gospodarze zdołali jeszcze tylko raz trafić do siatki. W ostatnich minutach meczu na listę strzelców wpisał się młody Przemysław Frankowski (Nike Mercurial Vapor XI).

Lechia Gdańsk 1-1 Pogoń Szczecin

Kibice z Gdańska z pewnością oczekiwali umocnienia pozycji lidera przez swoich ulubieńców. Tymczasem Lechia tylko zremisowała z Pogonią Szczecin, co wykorzystali białostoczanie zajmując pierwszą pozycję w tabeli. Gospodarze objęli prowadzenie już w 9 minucie, kiedy z ostrego kąta Dawida Kudłę pokonał Rafał Wolski (adidas X 16.1). Podopieczni Piotra Nowaka co rusz zagrażali bramce golkipera gości, ale nie potrafili znaleźć na niego sposobu. Udało się to jednak Pogoni Szczecin. W ostatniej minucie pierwszej połowy skutecznie rzut karny wykonał Adam Frączczak (Nike Mercurial Superfly IV). Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Śląsk Wrocław 2-1 Zagłębie Lubin

W derbach Dolnego Ślaska lepsi wrocławianie. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia Zagłębia. Po błędzie golkipera gospodarzy, zdezorientowany Kamil Dankowski (Nike Mercurial Superfly V) skierował piłkę do własnej siatki. Potem nastąpiła wymiana ognia, bo obie drużyny dążyły do zdobycia bramki i stwarzały groźne sytuacje. Skuteczniejsi byli jednak piłkarze Śląska. W 71 minucie Lasza Dwali (Nike Magista Opus II) doprowadził do wyrównania strzałem z najbliższej odległości, a na kilka chwil przed ostatnim gwizdkiem, 3 punkty zapewnił Alvarinho (Nike Tiempo Legend VI).

Wisła Kraków 3-2 Górnik Łęczna

Rafał Boguski show – tak w skrócie można opisać mecz pomiędzy Wisłą Kraków a Górnikiem Łęczna. Wspomniany Boguski (adidas X 16.1) najpierw wyprowadził swoją drużynę na dwubramkowe prowadzenie. Potem Biała Gwiazda pozwoliła sobie wypuścić je z rąk. Kontaktową bramkę strzelił Krzysztof Danielewicz (Nike Mercurial Superfly V), a wyrównał Szymon Drewniak (adidas ACE 16.1). Popularny „Boguś” po raz trzeci tego wieczora pokazał na co go stać i ustrzelił hat-tricka zapewniając 3 punkty gospodarzom.

Legia Warszawa 2-0 Cracovia Kraków

Szybko odrabiają stratę mistrzowie Polski do górnych rejonów tabeli. W ostatnią niedzielę zrobili kolejny krok, by wrócić tam, gdzie ich miejsce – czyli w czołówce. Na własnym stadionie Wojskowi pewnie pokonali Cracovię Kraków 2-0 i to mimo wielu roszad w składzie, które wcześniej często nie przynosiły najlepszego efektu. Obie bramki dla Legii padały w samych końcówkach pierwszej i drugiej połowy. Najpierw na 1-0 strzelił Nemanja Nikolić (Nike Tiempo Legend VI), a rezultat ustalił tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra Miroslav Radović (adidas X 16.1).