Ekstraklasa goli – 14 kolejka

Powrót Legii z dalekiej, kieleckiej podróży oraz powrót do terminarza Lotto Ekstraklasy derbów Trójmiasta pomiędzy Arką i Lechią – to najważniejsze wydarzenia ostatniej, 14 kolejki. Sprawdźcie także, jakie buty były najskuteczniejsze w tej serii spotkań.

Piast Gliwice 2-1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Forma gliwiczan w górę, niecieczan w dół. Piłkarze Czesława Michniewicza przegrali kolejne spotkanie, a podopieczni Radoslava Latala wracają na odpowiednie tory. Wynik meczu otworzył pięknym strzałem z rzutu wolnego Michał Masłowski (adidas X 16.1). Zaraz po rozpoczęciu drugiej części gry na 1-1 trafił Patrik Misak (Nike Mercurial Vapor  X). Ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy golem Josipa Barisicia (Nike Hypervenom Phinish) zapewnili sobie komplet punktów.

Korona Kielce 2-4 Legia Warszawa

Początek meczu wskazywał na sensację. Po 12 minutach gospodarze po bramkach Miguela Palanki (Nike Mercurial Vapor XI) i Rafała Grzelaka (adidas ACE 16.1) prowadzili 2-0. Potem strzelała już tylko Legia. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobył Guilherme (adidas X 16.1), a potem trafiali jeszcze Nemanja Nikolić (Nike Tiempo Legend VI), Aleksandar Prijović (Nike Mercurial Superfly V) oraz piłkarz Korony – Bartosz Rymaniak (Nike Mercurial Vapor X).

Górnik Łęczna 0-3 Śląsk Wrocław

Niespełna 30 minut potrzebowali piłkarze Śląska Wrocław, by zapracować na trzy punkty w spotkaniu przeciwko Górnikowi Łęczna. Strzelanie rozpoczął Riota Morioka (Umbro Medusae), który zaskoczył z rzutu wolnego Sergiusza Prusaka. Na 2-0 świetnym uderzeniem z dalszej odległości podwyższył Kamil Biliński (Nike Mercurial Vapor XI), a wynik ustalił Peter Grajciar (adidas ACE 16.1 Primeknit). Swoich szans na choćby honorowego gola szukali także gospodarze, jednak tego dnia nie potrafili znaleźć drogi do siatki.

Pogoń Szczecin 2-1 Ruch Chorzów

Gospodarze choć przeważali, bramkę stracili jako pierwsi. Będący w ostatnim czasie w wysokiej formie Jarosław Niezgoda (Nike Mercurial Vapor X) ponownie wpisał się na listę strzelców otwierając wynik meczu. Potem do siatki trafiali już tylko Portowcy. Jeszcze przed przerwą, ekwilibrystycznym strzałem głową wyrównał Spas Delew (Puma evoSpeed 1.5). Ten sam zawodnik trafił również na 2-1 wykończając książkową akcję Pogoni i jednocześnie zapewniając zwycięstwo gospodarzy.

Lech Poznań 2-0 Wisła Płock

Kolejorz zrewanżował się przed własną publicznością za ubiegłotygodniową porażkę w polskim klasyku. Gospodarze w niezłym stylu pokonali płocką Wisłę 2-0, która nie potrafi zdobyć choćby punktu już od czterech spotkań. Zadania, by przerwać bessę, nie ułatwił Nafciarzom Dawid Kownacki (Nike Mercurial Vapor XI), który wykorzystał sytuację jeden na jednego z Sewerynem Kiełpinem. Wynik ustalił w ostatnich minutach Marcin Robak (Nike Hypervenom Phinish) wykorzystując pewnie „jedenastkę”.

Cracovia Kraków 1-3 Jagiellonia Białystok

Mecz tych drużyn zapowiadał się obiecująco. Spotkały się przecież drużyny, które grają naprawdę przyjemnie dla oka. Postronny widz nie mógł narzekać na widowisko. Gorzej z fanami Pasów, którzy wiedzieli w Jagiellonii bardziej dojrzałą i zdeterminowaną drużynę. Znalazło to także odzwierciedlenie w ostatecznym rezultacie, bo białostoczanie pewnie wygrali. Jako pierwszy do bramki trafił Konstantin Vassiljev (Nike Tiempo Legend V). Do wyrównania doprowadził Matuesz Cetnarski (Puma evoSpeed 1.5), ale kolejne gole strzelali już tylko goście. Na ponowne prowadzenie wyprowadził przyjezdnych Fedor Cernych (Nike Mercurial Vapor X), a wynik spotkania ustalił Przemysław Frankowski (Nike Mercurial Vapor XI).

Arka Gdynia 1-1 Lechia Gdańsk

Po kilku latach derby Trójmiasta powróciły do terminarza Lotto Ekstraklasy. Gorąco było nie tylko na trybunach, ale także na boisku. Pod bramkami zarówno Milinkovicia-Savicia, jak i Jałochy działo się sporo, ale obaj dali się pokonać tylko po jednym razie. Prowadzenie w pierwszej połowie objęli goście z Gdańska za sprawą celnej główki Marco Paixao (Nike Mercurial Vapor XI), jednak w 65 minucie do wyrównania doprowadził wprowadzony wcześniej na boisko Adrian Błąd (Puma evoSpeed 1.5). W samej końcówce blisko zdobycia gola na wagę trzech punktów była Lechia, jednak ostatecznie mecz zakończył się, jak przystało na derby, remisem.

Zagłębie Lubin 2-2 Wisła Kraków

Początek poniedziałkowego spotkania należał do krakowskiej Wisły. Ataki przyniosły skutek już w 15 minucie. Pięknego gola z dystansu strzelił Petar Brlek (adidas X 15.1). Później do głosu zaczęli powoli dochodzić gospodarze. Kapitan Miedziowych – Arkadiusz Woźniak (Nike Mercurial Vapor XI), dwoma golami wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W ostatnim kwadransie ponownie zarysowała się przewaga Białej Gwiazdy. Po fatalnym błędzie Martina Polacka, z najbliższej odległości do siatki trafił Jakub Bartosz (Nike Mercurial Superfly V). Niepewne zachowanie bramkarza gospodarzy mogło pozbawić w końcówce choćby jednego punktu, jednak rezultat już nie uległ zmianie.