Ekstraklasa goli – 11 kolejka

Na samej górze tabeli Bruk-Bet Termalica Nieciecza dołączyła do liderującej Jagiellonii, a na samym dole Wisła powoli puka do wyprzedzających ją drużyn. A jak prezentuje się ranking najczęściej strzelających butów w Lotto Ekstraklasie? Zapraszamy do lektury!

Ruch Chorzów 1-2 Zagłębie Lubin

Chorzowianie cały czas mają problem, by przesunąć się w górę tabeli. Nie powiodło się również tym razem. Miedziowi przyjechali na Śląsk po 3 punkty i swojego dopięli. Szybko wyszli na prowadzenie za sprawą Łukasza Janoszki (Nike Mercurial Vapor X), jednak niedługo potem wyrównał Jarosław Niezgoda (Nike Mercurial Vapor X). W drugiej połowie ponownie wiatr w żagle złapali goście, którzy po skutecznym rzucie karnym Krzysztofa Janusa (Puma evoPower 1.3) ustalili wynik meczu.

Górnik Łęczna 1-2 Lech Poznań

Faworyt przed tym meczem był oczywisty. To jednak Górnicy wyszli jako pierwsi na prowadzenie. Sprytnym strzałem piętą, golkipera Lecha pokonał Bartosz Śpiączka (Nike Tiempo Legend V). Stałe napory Kolejorza przyniosły jednak skutek. Stan meczu wyrównał Maciej Gajos (adidas ACE 16.1). W samej końcówce spotkania, delikatnym lobem Sergiusza Prusaka pokonał Maciej Makuszewski (Nike Mercurial Vapor X) i poznaniacy w dobrych humorach mogli wracać do domu.

Arka Gdynia 1-2 Piast Gliwice

Długo bez porażki u siebie wytrzymali piłkarze Arki Gdynia. W sobotę podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego nie dali rady Piastowi Gliwice. Goście wyszli na prowadzenie po golu Gerarda Badii (New Balance Visaro Pro). Duży udział przy bramce mieli piłkarze Arki stojący w murze, którzy mocno zmylili Konrada Jałochę. Na początku drugiej części gry, Marcus Vinicius (Nike Hypervenom Phinish) pewnie wykorzystał jedenastkę po zagraniu ręką w polu karnym. Arkowcy poszli za ciosem i raz za razem straszyli Jakuba Szmatułę. Ku zdziwieniu zgromadzonych na stadionie, to do Piasta należało ostatnie zdanie. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego, strzał głową Heberta (Nike Mercurial Superfly) znalazł drogę do bramki.

Wisła Płock 2-3 Wisła Kraków

Od początku spotkania stroną przeważającą była krakowska Wisła. Co chwilę kotłowało się pod bramką gospodarzy, co znalazło odzwierciedlenie w dwóch trafieniach Białej Gwiazdy. Najpierw futbolówka idealnie spadła pod nogi Mateusza Zachary (Nike Mercurial Vapor XI), a niedługo potem niepilnowany Richard Guzmics (Nike Tiempo Legend VI) głową skierował piłkę do siatki. W drugiej połowie obraz meczu odwrócił się o 180 stopni. Dominik Furman (adidas Predator Accelerator Remake) trafił z jedenastu metrów, a wynik meczu wyrównał Giorgi Merebaszwili (Nike Mercurial Vapor X). Kropkę nad „i” postawiła Patryk Małecki (Nike Tiempo Legend VI), który po indywidualnej akcji i świetnym uderzeniu dał 3 punkty swojej drużynie.

Legia Warszawa 3-0 Lechia Gdańsk

Taką Legię Warszawa chcą oglądać warszawscy kibice. Zespół Jacka Magiery zmienia swoje oblicze, o czym przekonała się Lechia Gdańsk. Zespół z Wybrzeża przegrał znacznie, choć to i tak najniższy wymiar kary. W pierwszej połowie gdańszczanie dzielnie się bronili, jednak na początku drugiej połowy mur został zburzony. Rozpoczął Guilherme (adidas X 16.1), który dwukrotnie pokonał bramkarza gości, a na 3-0 trafił Nemanja Nikolić (Nike Tiempo Legend VI).

Cracovia Kraków 6-0 Korona Kielce

To był prawdziwy pogrom, a mógł się skończyć jeszcze większą katastrofą dla Korony Kielce. Gospodarze nie dali szans przyjezdnym i pewnie pokonali ich 6-0. Strzelanie rozpoczął Mateusz Szczepaniak (adidas X 16.1). Na 2-0 głową podwyższył Krzysztof Piątek (adidas X 16.1), a ostatnią bramkę w pierwszej połowie dołożył Marcin Budziński (Nike Mercurial Vapor X). W drugiej części gry trafiali jeszcze Miroslav Covilo (adidas X 16.1), ponownie Krzysztof Piątek (adidas X 16.1) oraz Mateusz Wdowiak (Nike Mercurial Superfly).

Śląsk Wrocław 1-2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Zdecydowanie brakuje formy piłkarzom Śląska Wrocław na własnym stadionie. Stan ten nie zmienił się po meczu z drużyną z Niecieczy. Miejscowi co prawda wyszli na prowadzenie po samobójczym golu Patryka Fryca (Joma Super Copa Speed), jednak później do protokołu w rubryce „bramki” dopisywali się tylko piłkarze Termaliki. Jako pierwszy do siatki trafił Wojciech Kędziora (Nike Hypervenom Phinish) skutecznie wykorzystując rzut karny, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Kornel Osyra (adidas X 16.1).

Jagiellonia Białystok 0-0 Pogoń Szczecin

Na emocje kibice tego spotkania na pewno nie narzekali. Zabrakło jednak najważniejszego – bramek. Zarówno Jagiellonia, jak i Pogoń miała okazję przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak na przeszkodzie stawała skuteczność lub dobrze spisujący się tego wieczora golkiperzy.