Dwa wcielenia Thomasa Meuniera

Belgowie wyjeżdżają z Rosji z brązowym medalem, choć z pewnością ich apetyty były większe. Kto wie, być może to Czerwone Diabły zdobyłyby najcenniejsze trofeum, gdyby w meczu półfinałowym przeciwko Francji na boisku mógł wystąpić Thomas Meunier.

Prawy obrońca był kluczowym piłkarzem swojej reprezentacji, która w drodze po medal mierzyła się z potentatami jak Brazylia, Francja czy Anglia. Pokonanie Brazylijczyków i Anglików było kamieniem miliowym na ścieżce po brąz, a Meunier dołożył do tego sporą cegiełkę.

To właśnie on rozpoczął strzelanie w meczu przeciwko Synom Albionu. Piłkarz PSG skierował piłkę do siatki w najnowszej odsłonie adidas X 18.1, przygotowanej specjalnie na potrzeby mundialu. Lekkie, przygotowane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły buty to idealna propozycja dla Meuniera, zapewniają szybkość w atakach i doskonałą koordynację w grze obronnej dzięki podeszwie wykonanej w technologii SPRINGFRAME.

Fot. FIFA

Jak się jednak okazało bramka to za mało dla Meuniera, który po przerwie zdecydował się wymienić buty. Co prawda wciąż biegał po boisku w korkach od niemieckiego producenta, jednak tym razem postanowił spróbować swoich sił w nieco starszym modelu – adidas X17, który światło dzienne ujrzał w październiku ubiegłego roku.

Poprzednik aktualnego „iksa” nie okazał się jednak równie skuteczny i choć miał okazję do zdobycia bramki, to musiał uznać wyższość Pickforda i zakończył mecz o brązowy medal z zerowym dorobkiem. W bratobójczym starciu modeli z serii „X” lepszy okazał się aktualnie panujący X 18.1!

 

Komentarze