DROGIE vs TANIE! Porównujemy modele Nemeziz 19!

Czym one się różnią?” to jedno z najczęstszych pytań, jakie od Was słyszymy. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom odpalamy nową serięw której będziemy brać pod lupę poszczególne modele korków na różnych poziomach zaawansowania!

Na pierwszy ogień idzie “najnowsze” dziecko ze stajni adidasa, czyli Nemeziz 19!

adidas Nemeziz 19+

Flagowy model adidasa z kolekcji 302 Redirect ma w sobie kilka niemalże kosmicznych technologii, które wyróżniają go spośród konkurencji.

Technologie

 1. Tension Tape
  Górna część cholewki, oplatająca okolice kostki, inspirowana jest fizjoterapeutycznymi tape’ami. Ich zastosowanie jest zbliżone do medycznego pierwowzoru – mają dawać ekstra możliwości w najtrudniejszych warunkach.
  Bardzo elastyczny i rozciągliwy kołnierz adidas Nemeziz 19+ to gwarancja niezwykłej zwinności, która daje możliwość wykonywania dynamicznych zwrotów i dryblingów, o której wcześniej można było jedynie marzyć! Dodatkowo wewnątrz cholewki został umieszczony specjalny materiał, zapewniający prawidłowe ułożenie stopy w bucie. 
 2. Agility Knit 2.0
  Dolna część cholewki również została wyposażona w specjalny system, który zapewnia stuprocentowy komfort użytkowania. Otulające stopę pasy – podobne do tych z górnej części cholewki – to gwarancja pełnej kontroli nad piłką.
 3. Torisonframe
  Ta technologia, zastosowana w podeszwie, to coś w rodzaju świętego Graala dla szybkościowców i graczy, którzy swoją grę opierają na dynamice. Bardzo lekki materiał, który został wykorzystany do stworzenia podeszwy adidas Nemeziz 19+, utrzymuje mikroskopijną wagę buta, co może mieć znaczenie w najważniejszych momentach gry.

Design

Widzieliśmy już kilka “wcieleń” adidas Nemeziz 19+, które począwszy od kolekcji Hard Wired znajdują się na rynku. Oczywiście zmieniają się kolory, a nie technologia butów, ale wiemy, że często barwy są ważniejsze niż systemy zastosowane w korkach. Poniżej znajdziecie wszystkie dotychczasowe kolorystyki adidas Nemeziz 19+!

Waga tego buta to zaledwie 213 gram! Cena już od 959,99!

Butów nie zostało wiele, spieszcie się!

Schodzimy półeczkę niżej – czas na popularną jedynkę!

adidas Nemeziz 19.1

Młodszy brat Nemeziz 19+ również ma wiele ciekawego do zaoferowania.

Zmianą, którą widać już na pierwszy rzut oka jest fakt, że 19.1 jest nieco “niższy”. Kołnierz, oplatający kostkę nie jest taki wysoki, natomiast zapewnia prawidłową stabilizację stopy w bucie.

Technologie Tension Tape oraz Agility Knit 2.0 znalazły zastosowanie w przedniej części cholewki, która najczęściej ma styczność z piłką. Dzięki temu nie tracimy ani krztyny kontroli i komfortu w prowadzeniu czy uderzaniu futbolówki.

W 19.1 brakuje wewnętrznej części materiału, która w 19+ stabilizuje stopę w bucie, ale jest to dość oczywisty zabieg, ponieważ w 19.1 mamy do czynienia ze sznurówkami. To daje nam nieco większą kontrolę nad tym, jak bardzo stopa ma być “ściśnięta” w bucie, ale przecież nie jesteśmy tutaj po to, aby tłumaczyć zasadę funkcjonowania sznurówek.

Konstrukcja podeszwy jest dokładnie taka sama, jak w 19+, co gwarantuje nie tylko zwinność, ale także wspaniałą lekkość.

Waga tego buta to 213 gram + sznurówki 🙂 Poleca sam Leo Messi!

adidas Nemeziz 19.2

Na pierwszy rzut oka 19.2 nie różni się wiele od 19.1. Widzimy identyczną konstrukcję kołnierza, a w miejscu, które wzorem starszych modeli nazwalibyśmy językiem, mamy do czynienia z technologią Tension Tape. 

Cholewka jest wykonana z nieco grubszego i cięższego materiału niż w przypadku poprzednich modeli. Całość nie jest już także tak elastyczna i giętka jak w 19+ i 19.1, a co za tym idzie w dół schodzą także możliwości eksploatacji korków.

Podeszwa przywodzi na myśli te z 19+ i 19.1, ale niestety na tym podobieństwa się kończą… Mimo to ułożenie kołków wspomaga dynamiczne zwroty i choć próżno szukać tam technologii zastosowanych w wyższych modelach, to wciąż możemy zaskoczyć rywali niespodziewaną zmianą kierunku biegu czy dryblingu.

Waga tego buta to około 230 gramów, a cena jest bardzo podobna!

A na koniec, niespodzianka…

Dwie wersje adidas Nemeziz 19.3

Laceless

Brak sznurówek w modelach innych niż popularny plusy to nowość, którą adidas wprowadził na rynek w 2019 roku. Trzeba przyznać, że było to spore (pozytywne) zaskoczenie. Modele na półkach i nogach wyglądały bardzo kusząco. Design butów przywodzi na myśl oczywiście Nemeziz 19+ – nie tylko poprzez brak sznurówek, ale także wysokie wyprofilowanie korków.

Niestety, zastosowanie mniej elastycznych i, nie owijając w bawełnę, tańszych materiałów, ma niekorzystny wpływ na komfort i stabilizację stopy w bucie. Podczas gry możemy mieć uczucie “latania” nogi w korkach, co, jak dobrze wiecie, nie jest uczuciem miłym i pożądanym. Na to mamy jednak pewien sposób… skarpetki z gripem!

Waga tego buta to około 255 gramów

Laces

Bardzo miłe zaskoczenie! Górna część cholewki jest wyprofilowana dość wysoko, a materiał jest o wiele bardziej rozciągliwy i elastyczny – swoją strukturą przypomina ten użyty w 19.1. Jeśli dołożymy do tego odpowiednie ściśnięcie sznurówkami dostaniemy buty, których bardzo mocną stroną jest stabilizacja w stopie.

Dalej jest niestety nieco gorzej – cholewka jest wykonana z grubszego i o wieleee mniej elastycznego materiału, który niekoniecznie sprawdzi się w trudniejszych warunkach atmosferycznych przy prowadzaniu piłki.

Obie wersje adidas Nemziz 19.3 znajdziecie tutaj!

A na koniec, drobne podsumowanie…

Komentarze