Czy ktoś nas zatrzyma? Polska z kolejnym awansem w rankingu FIFA!

Dawno w polskim futbolu nie było tak dobrze, jak w ostatnim czasie. Do odległej przeszłości należy już okres, kiedy baliśmy się spojrzeć w kolejne odsłony rankingu FIFA, w którym nasza reprezentacja okupowała dalekie miejsca. Dziś ekipa Adama Nawałki notuje kolejny awans, choć nieoficjalnie wiedzieliśmy o tym od pewnego czasu – w najnowszym zestawieniu Polska zajmuje 11. pozycję. Tak wysoko nie byliśmy nigdy w historii!

Dzięki wygranej z Czarnogórą w meczu eliminacyjnym oraz remisowi Walii, z którą wspólnie zajmowaliśmy 12. lokatę, w kwietniowym rankingu awansowaliśmy na rekordowe miejsce i jesteśmy teraz o krok od dziesiątki najlepszych zespołów na świecie. Do tej dziesiątki mogliśmy wejść już teraz, jednak Hiszpanie ostatecznie nie przegrali swojego ostatniego meczu z Francją i dzięki temu nadal znajdują się tuż nad naszą reprezentacją.

Do zmiany warty doszło również na samym czele zestawienia – po siedmiu latach na prowadzenie powróciła rewelacyjna w ostatnim czasie Brazylia, która wyprzedza teraz dotychczasowego lidera i swojego wielkiego rywala, czyli Argentynę. Jeśli chodzi o naszych rywali w walce o awans do rosyjskiego mundialu, to najwyżej plasują się Rumunia i Dania – odpowiednio 47. i 51. drużyna obecnego rankingu FIFA.

Meczowe oraz kibicowskie koszulki, a także gadżety z wizerunkiem naszych piłkarzy znajdziecie w Oficjalnym Sklepie Kibica Reprezentacji Polski.

 

TS

Komentarze