Cztery rzeczy, które warto mieć przed startem sezonu

Start ligowych rozgrywek tuż-tuż. Długa przerwa spowodowana pandemią koronawirusa mogła sprawić, że zapomnieliście, co będzie niezbędne w dniu meczowym. Na szczęście – macie nas!

Bez zbędnego przedłużania – jedziemy!

1. Odpowiednie obuwie piłkarskie

Nie będziemy w tym miejscu zbyt odkrywczy, ale odpowiednie obuwie to absolutna podstawa. W zależności od tego, na jakiej murawie będzie rozgrywany mecz, należy dobrać stosowne buty.

Podczas spotkań rozgrywanych na naturalnej trawie najlepiej sprawdzą się popularne lanki. Takie buty zawsze mają oznaczenie FG, co oznacza, że są przeznaczone do gry na naturalnej, normalnej nawierzchni. Szeroki wybór lanek znajdziecie tutaj. 

Na grząską nawierzchnię nie warto wybierać się bez wkrętów czy miksów. Tylko tego typu obuwie zapewni odpowiednią przyczepność na mokrej murawie. Korki z wkrętami znajdziecie tutaj.

Jeśli przyjdzie Wam grać na sztucznej nawierzchni to staniecie przed wyborem. Z jednej strony, możecie wybrać turfy, a więc buty swoim wyglądem przypominające halówki, które są jednak wyposażone w dużą liczbę króciutkich, gumowych korków.
Z drugiej mamy korki z podeszwą AG. Tego rodzaju obuwie jest wyposażone w krótkie, zaokrąglone korki, ułożone w taki sposób, aby jak najlepiej rozłożyć ciężar ciała na specyficznej sztucznej murawie.

Buty tego typu znajdziecie tutaj.

2. Ochraniacze

Znów nikogo nie zaskoczymy, ale obiecujemy, że nie pożałujecie. Ochraniacze – poza tym, że są niezbędne do tego, by sędzia dopuścił Was do gry, chronią także Wasze zdrowie.

Godnymi polecenia są bez wątpienia marki G-FORM. Wygodne, ale co najważniejsze doskonale chroniące piszczele ochraniacze to musi have na sezon ligowy!

3. Opaski i tape’y 

Coś bardziej zaskakującego! Nie ma chyba nic bardziej denerwującego i deprymującego na boisku niż spadające na kostki ochraniacze. Jest jednak jeden prosty sposób na to, aby tego uniknąć.

Ten sposób kryje się tutaj. 

Opaski i tape’y idealnie podtrzymują ochraniacze na swoim miejscu. Od tej pory nie będziecie dekoncentrować się ciągłym poprawieniem spadających desek i będziecie mogli skupić się na grze!

Warto pamiętać, że zgodnie z przepisami gry, opaski lub tapety powinny być w takim samym kolorze jak getry, aby ułatwić pracę sędziom.

4. Akcesoria do butów

Wkładki, pasty, impregnaty. Dla naszych butów trzeba zrobić tak wiele, jak to możliwe, aby służyły nam jak najdłużej.

Czyszczenie korków po każdym treningu czy meczu. Pastowanie tych ze skórzaną cholewką. Dbanie o ich przyjemny zapach.

To teoretycznie niewiele, ale w rzeczywistości sprawi, że sezon ligowy będzie dla Was i butów o wiele przyjemniejszy.

Wszystkie akcesoria znajdziecie tutaj. 

 

 

Komentarze