W 2002 roku Brazylijczyk Ronaldo genialnie powrócił na piłkarski top, występując na mistrzostwach świata w butach o przełomowej technologii. Dzięki nowej, smuklejszej budowie, Vapory  wyglądały bardziej jak but lekkoatletyczny niż obuwie piłkarskie. Nic dziwnego, bo było to pierwszy but Nike’a, którego masa nie przekroczyła 200 gramów. No i ten kolor…

Ubierając nowego, wówczas Vapora, Ronaldo strzelił osiem bramek podczas mistrzostw świata w Korei i Japonii, potwierdzając tym samym status światowego snajpera nr 1. To właśnie dlatego, dodatkowo, dzięki odważnej, chromowej kolorystyce, Vapor stał się po raz kolejny ikoną piłkarskiego obuwia. Dokładnie tak jak cztery lata wcześniej, gdy w 1998 roku Vapor pojawił się na światowych boiskach.

By uczcić dziedzictwo klasyki z 2002 roku, Nike wypuszcza w świat Nike Mercurial Vapor IX Fast Forward ’02 Edition – buta, która zapewnia dzisiejszym graczom współczesną technologię inspirowaną modelem z 2002 roku. Subtelne odnośniki graficzne, kolorystyka i nadruki w połączeniu z najnowocześniejszymi materiałami i innowacyjnymi rozwiązaniami pomagają idealnie uczcić dziedzictwo magicznego turnieju w wykonaniu Brazylijczyka Ronaldo i Mercurial Vapor.

Ciekawostką jest również małe logo na pięcie buta, które nawiązuje do daty pierwotnej inspiracji i opowiada kluczowe momenty w historii Nike Mercurial.

Nawet nie pytamy, czy Wam się podoba. On nie może się nie podobać…

Już niedługo na R-GOL.com…

PG

Fot. Nike

Komentarze