Co nowego w Nike Mercurial Vapor XIII?

Najnowszy model Nike Mercurial Vapor niesie ze sobą kilka istotnych zmian w konstrukcji i designie buta. O tym, co zmieniło się w porównaniu do poprzedniego modelu, dowiesz się z tego wpisu!

Profesjonalni piłkarze, którzy zaufali linii Mercurial, ocenili poprzedni model – Nike Mercurial Vapor XII – w samych superlatywach. Najniższą notą w dziesięciopunktowej skali była ósemka. Projektanci Nike potraktowali to jako policzek i tak rozpoczął się proces zmierzający do stworzenia perfekcyjnego buta. Proces, którego efektem jest premierowy Nike Mercurial Vapor XIII.

Poprzedni model – Nike Mercurial Vapor XII – z kolekcji Euphoria Mode.

Co nowego w Nike Mercurial Vapor XIII?

Cholewka

Po raz pierwszy w historii zastosowano połączenie materiałów Flywire i Flyknit, a co za tym idzie…

  • cholewka jest wytrzymała
  • niewrażliwa na rozciąganie
  • giętka i elastyczna

Te elementy w znaczący sposób wpływają na komfort użytkowania i gry. Jeśli dodamy do tego technologię ACC (All Conditions Control) to mamy do czynienia z zabójczym butem!

Podeszwa

Inspiracją dla zmian w podeszwie były… buty kolarzy szosowych. Innowacyjny system Nike Aerotrak zwiększa przyczepność i pozwala na maksymalne przełożenie siły na prędkość. Do minimum ograniczono z kolei inne elementy, co sprawia, że Nike Mercurial Vapor XIII waży mniej niż 200 gramów!

Design

Dzięki zastosowaniu Flyknitu możemy oglądać wyjątkowy swoosh ciągnący się przez całą długość buta, także na podeszwie! Tylko użycie Flyknitu zapewnia takie możliwości. Ponadto na cholewce i podeszwie znalazło się miejsce dla wielu istotnych dla Nike sloganów jak Just Do It czy wyróżnika linii Mercurial.

Całość prezentuje się nadzywaczjnie!

Co sądzisz o najnowszych Mercurialach?

[apester-exclude-playlist] 

Komentarze