Brazylijska maszyna od Mizuno kończy 31 lat

25 lipca 1986 roku, czyli dokładnie 31 lat temu na świat przyszedł Givanildo Vieira de Souza – brazylijski piłkarz znany dziś na całym świecie jako Hulk. Grający dziś w Chinach zawodnik to chodząca reklama butów japońskiej firmy Mizuno!

Pochodzący z Brazylii napastnik swój przydomek wziął od słynnego bohatera komiksów Marvela i każdy, kto go widział, nie jest tym ani trochę zdziwiony – jest on potężnie zbudowany i piekielnie silny, co pokazuje nie tylko przy walce z obrońcami, ale także podczas strzałów z dystansu będących postrachem każdego bramkarza. Moc Hulka stała się prawdziwym hitem sieci, a także tematem zabawnych filmików, takich jak ten:

Szkoda tylko, że Brazylijczyk zamiast na rozwój sportowy postawił na sowite wynagrodzenie, bo na próżno szukać go było w składach najsilniejszych europejskich drużyn – z FC Porto przeniósł się do Zenitu Sankt Petersburg, a z niego trafił później do Szanghai SIPG, gdzie z pewnością na biedę nie ma prawa narzekać. Nie ma co się jednak dziwić – Hulk znaczącą postacią stał się stosunkowo późno, a eksplozję formy zanotował dopiero w wieku 25 lat, dlatego ze swojej kariery pod względem finansowym zdecydowanie wycisnął maksimum.

Jego widowiskowy styl gry to doskonała reklama dla Mizuno – japońskiego producenta, który dostarcza mu buty od wielu lat. Hulk to teraz absolutnie najważniejszy piłkarz w stajni Japończyków, a strzelane przez niego gole odpowiednio rekomendują model Morelia Neo – buty wykonane z niezwykle miękkiej i wytrzymałej skóry kangurzej.

Mizuno Morelia Neo, w których Hulk sieje postrach pośród linii defensywnych swoich rywali, znajdziecie na R-GOL.com!

Komentarze