Boot spotting: w czym grają zimowe wzmocnienia Legii Warszawa?

Jesteśmy kilka dni po otwarciu zimowego okienka transferowego i widzimy, że jego początek zdecydowanie należy do broniącej mistrzowskiego tytułu Legii Warszawa. Postanowiliśmy sprawdzić, w jakich modelach butów grają na co dzień nowi gracze „Wojskowych”.

Pierwszym zawodnikiem, który dołączył do Legii był Domagoj Antolić, czyli reprezentant Chorwacji i kapitan Dinama Zagrzeb, które dwukrotnie poprowadził do mistrzowskiego tytułu. Z jednej strony piłkarskie CV jest całkiem okazałe, jednak z drugiej gdyby Antolić był talentem czystej wody, to już dawno trafiłby do silniejszego klubu z topowej ligi. Ile Chorwat da Legii, w której ma przejąć dowództwo nad środkiem pola? W Warszawie na pewno nikt nie zadowoli się bylejakością. Domagoj Antolić do tej pory grał w skórzanej wersji modelu adidas ACE 17.1, a po jego wycofaniu zaczął używać nowej linii, czyli Predator 18.1 i to w tych właśnie butach będzie grał on w polskiej Lotto Ekstraklasie.

Niedługo po Antoliciu pojawiła się informacja o podpisaniu z Eduardo – doświadczonym chorwackim brazylijskiego pochodzenia. Tego zawodnika przedstawiać nie trzeba, bo dzięki występom w Dinamie Zagrzeb, Arsenalu, Szachtarze Donieck oraz reprezentacji Chorwacji poznał go cały piłkarski świat i gdyby nie fatalna kontuzja z czasów gry w Premier League, to osiągnąłby on zapewne znacznie więcej. Ostatnie swoje występy Eduardo notował mając na nogach buty Nike Mercurial Vapor XI i prawdopodobnie to własnie w tym modelu pokaże się on kibicom Legii.

Trzecim wzmocnieniem ekipy Romeo Jozaka jest reprezentant Czarnogóry i aktualny mistrz Chorwacji z Rijeką, Marko Vešović. Ten wszechstronny zawodnik może występować na obu bokach obrony oraz pomocy, a znany w Warszawie Ivica Vrdoljak ocenia, że jest to zawodnik lepszy od Artura Jędrzejczyka. Nowego piłkarza Legii komplementują również sam Jozak oraz dyrektor sportowy klubu, Ivan Kepcija, którzy zgodnie uważają go za najlepszego prawego obrońcę w lidze chorwackiej. Vešović w Rijece oraz reprezentacji występował w butach Nike Hypervenom Phantom III.

Czwartym, choć jeszcze przed testami medycznymi, nowym zawodnikiem Legii jest William Remy – francuski stoper, który na poziomie Ligue 1 i Ligue 2 dla Lens, Dijon i Montpellier rozegrał 117 ligowych spotkań. W tym sezonie Remy nie pojawił się na placu gry ani razu, jednak został on odsunięty od gry z powodu odmowy podpisania nowej umowy. Ciężko jednoznacznie stwierdzić w jakim obuwiu będzie on grał w barwach aktualnego mistrza Polski, bo ostatnio we Francji pojawiał się on na boisku zarówno w modelu Nike Mercurial Vapor XI, jak i Nike Mercurial Superfly V.

Buty używane przez najnowszych zawodników, a także meczowe koszulki Legii Warszawa znajdziecie na R-GOL.com.

 

Komentarze