Barcelona, Manchester City i PSG prezentują nowe stroje od Nike

Wtorek, 16 września, obfitował w prezentacje nowych strojów firmy Nike. Swoje świeże trykoty zaprezentowała Barcelona, Manchester City oraz PSG.

Nowy strój został przygotowany przez firmę Nike dla mistrzów Anglii na rozgrywki pucharowe w sezonie 2014-2015. Inspirowany jest strojami, które zawodnicy Man City nosili we wczesnych latach ’90, a także później w sezonie 2007-2008. Oprócz dwóch odcieni purpury na nowych koszulkach znajdą się jaskrawożółte wstawki, które fani klubu powinni pamiętać ze strojów z przeszłości. Koszulki uszyte są w klasycznym wzorze z kołnierzem i trzema guzikami pod szyją. W środku wszyta została metka z napisem “We are City” – “Jesteśmy City”.

 

Stroje mistrzów Francji różnią się od trykotów Man City jedynie kolorem. Nowy zestaw przygotowany dla PSG przez Nike wykorzystywany będzie jako trzeci komplet w sezonie 2014-2015. Kolor czerwony wykorzystany w dwóch odcieniach przy projektowaniu stroju ma symbolizować pasję i nowoczesność. W środku, podobnie, jak w koszulkach Man City, wszyta zostałą metka z napisem: “Ici c’est Paris” – w wolnym tłumaczeniu: “To jest Paryż”.

W tej samej stylistyce, co zaprezentowane dziś stroje Man City i PSG, utrzymany jest trzeci trykot Barcelony na sezon 2014-2015. Jaskrawożółty kolor, który wykorzystany został przy projektowaniu strojów już wcześniej można było zobaczyć w sezonie 2005. Na prawym rękawku umieszczona została flaga Katalonii. Wewnątrz wszyta została metka z motto klubu  “Mes que un club” – co znaczy “Więcej niż klub” oraz datą 1899 – rokiem powstania klubu.

Nowe stroje wyposażone są w technologię Nike Dri-FIT, która umożliwia łatwiejsze odparowanie potu z ciała. Pozwala to zachować piłkarzom świeżość, a dzięki otworom w kluczowych miejscach stroju, zwiększa się cyrkulacja powietrza.

Komentarze