Arłamów: w czym trenuje Reprezentacja Polski?

Jesteśmy na ostatniej prostej przed Mistrzostwami Europy we Francji, rozpoczynającymi się 10 czerwca spotkaniem gospodarzy z Rumunią. Nasza kadra turniej rozpocznie 12 czerwca spotkaniem z Irlandią Północną o 18:00. Reprezentacja obecnie przebywa na obozie w Arłamowie, położonym w malowniczym powiecie bieszczadzkim.


Przyjrzeliśmy się w jakich butach grają kadrowicze. Na nogach zawodników dominuje obuwie marki Nike, sponsora technicznego Reprezentacji Polski, pochodzące z najnowszego packu – Spark Brilliance. Drugą najliczniejszą kolekcją jest Mercury Pack, z którego głównie można zauważyć adidas X16.1. Można również zauważyć starsze kolorystyki np. Nike Mercurial Vapor X z Radiant Reveal Packu czy niebieskie adidas Ace 16.1. Wśród sztabu szkoleniowego wybór padł na komfort – dominują różne modele z silo Tiempo, niekoniecznie w najwyższych wersjach.


Jako pierwsze rzuciły nam się w oczy nowe Hypervenomy. Wyraz nowy ma tutaj podwójne odniesienie, nawiązuje do bardzo ładnej, jaskrawej kolorystyki, ale również do „nowego-starego” materiału, z którego wykonana jest cholewka. Standardową dotychczas cholewkę zastąpił dobrze znany wierzch z pierwszej generacji, wykonany z materiału NikeSkin. Różnica polega na jeszcze większej elastyczności cholewki. Lepiej i szybciej dopasowuje się teraz do stopy zawodnika.


Najchętniej wybieranym silo jest chyba Mercurial, gdyż bardzo łatwo można je zauważyć na nogach dużej grupy zawodników. Najnowsza generacja obejmuje dwa flagowe modele tego silo, jak również całej marki – Superfly V oraz Vapor XI. Piąta generacja Superfly została zaprojektowana, by pozwalać graczom uzyskiwać jak największą szybkość. Profilowana płytka podeszwy, odpowiedni układ kołków oraz nowy, lżejszy materiał spodu pozwala na dynamiczną grę. Do tego dochodzi kołnierz Dynamit-Fit, Flywire i charakterystyczna faktura z żeberkami. W Vapor XI zmianie uległa faktura wierzchnej części oraz konstrukcja podeszwy. Charakterystycznym elementem jest zespolony język, podobnie jak w poprzedniej generacji.


Tiempo Legend VI oraz Magista Obra nie przynoszą nam zmian konstrukcyjnych, a jedynie nowe malowanie. W Tiempo przód wykonany został w odcieniu jasnego błękitu, tył w jaskrawej żółci, a Swoosh wykonano w czerni. Przy projektowaniu Magisty zastosowano gradient podobny do tego z Radial Reveal Packu. Tutaj kolor pomarańczowy idący od skarpetki w połowie przechodzi w żółty, dając bardzo ładny efekt. Całość dopełnia, tak jak w Tiempo, czarne logo producenta.


adidas X16.1 to najnowsza propozycja od niemieckiego producenta, wywodząca się z Mercury Packu. Model ten charakteryzuje się nową wersją skarpetki, zachodzącą wyżej zarówno z przodu, jak i na pięcie. Sznurowadła przechodzą przez dziurki umieszczone na wierzchu cholewki, a usztywnienie pięty zmieniono z wewnętrznego, znanego z X15.1, na zewnętrzne. Wierzch wykonany z syntetycznego materiału pozwala na zachowanie odpowiedniego komfortu, przy jednocześnie odpowiednim czuciu piłki. Patrząc na stronę wizualną, wierzch wykonano w kolorze srebrnym, do którego dochodzi pomarańczowa skarpetka oraz duże, czarne logo z boku buta.

Chcecie wiedzieć, na jaki model obuwia stawiają poszczególni reprezentanci? Będziecie się mogli o tym dowiedzieć z kolejnych boot spottingów. Śledźcie uważnie nasz serwis.

Modele z Spark Brilliance oraz Mercury Packu będą niedługo dostępne na R-GOL.com. Zapraszamy!

Mkr

Komentarze