Aritz Aduriz – król strzelców Ligi Europejskiej

Za nami koniec rozgrywek Ligi Europy. Zwycięzcą okazała się Sevilla, która w finale odprawiła z kwitkiem Liverpool Juergena Kloppa, pokonując go 3:1. Jednak w naszym artykule zajmiemy się najlepszym strzelcem tych rozgrywek w sezonie 2015/2016. Mowa o Aritzie Adurizie.

O 35-letnim Hiszpanie możemy spokojnie powiedzieć, że jest jak wino – im starszy tym lepszy. W ubiegłym sezonie ligi hiszpańskiej zdobył 20 goli, co stanowiło 6 wynik wśród najlepszych strzelców. W Lidze Europy zaliczył 10 trafień, które wystarczyły mu by zyskać koronę króla strzelców tych rozgrywek. Dzięki swojej bardzo dobrej grze napastnik Basków znalazł się w szerokiej kadrze Hiszpanii na EURO 2016.

Sprzętowym wyborem Hiszpana są ostatnio Puma evoPower 1.3 wcześniej grał w modelu Puma evoPower 1.2. Model ten został zaprezentowany na początku 2016 roku. evoPower, jako jedne z nielicznych na rynku, znajdują się segmencie ‘Power boot’, w którym najbardziej stawia się na siłę zagrania. Syntetyczna cholewka pozwala na bardzo dobre czucie piłki przy równoczesnym wysokim komforcie użytkowania. Panele po wewnętrznej części buta zwiększają precyzję oraz siłę zagrania, a przemyślany układ kołków pozwala na przeniesienie siły z pięty do przodu, oddziałując na moc uderzenia. Podeszwa gwarantuje również zachowanie stabilności na naturalnych nawierzchniach.

Puma evoPower są dostępne w naszym sklepie internetowym na R-GOL.com.

Mkr

Komentarze