Alvaro Morata i Gareth Bale – najlepsi strzelcy fazy grupowej Euro 2016

Za nami już faza grupowa Euro 2016. Poznaliśmy pary w pierwszej części fazy pucharowej i rozpoczynamy walkę o puchar Henriego Delaunaya.

Drużyny biorące udział w tegorocznych Mistrzostwach Europy stawiają raczej na grę defensywną. Wskazuje na to duża ilość meczów rozstrzyganych jednym golem. Mimo nastawienia na obronę najlepsi zawodnicy mają okazję do pokazania swych umiejętności. Najlepiej pokazali się Gareth Bale (Walia) i Alvaro Morata (Hiszpania), którzy z 3 trafieniami są najlepszymi strzelcami Euro 2016.

Walia to duża rewelacja tych mistrzostw. Przed turniejem nie brani na poważnie w gronie faworyta do wyjścia z grupy, a wygrała ją z 6 punktami na koncie, przegrywając jedynie z Anglią, a pokonując Słowację i zdecydowanie odprawiając Rosjan. Motorem napędowym drużyny jest Gareth Bale, najlepszy strzelec w drużynie Chrisa Colemana.


Bronią używaną przez byłego piłkarza Tottenhamu są adidas X 15.1. Model, który został stworzony dla zawodników wprowadzających chaos w grę przeciwnika, a który zadebiutował rok temu, podczas finału LM w Berlinie. Charakterystycznym elementem ‘iksów’ jest podeszwa FG/AG z rewolucyjną konfiguracją kołków X-CLAW, pozwalającą na błyskawiczną zmianę kierunku biegu. Model z tego rodzaju spodem nadaje się do gry zarówno na nawierzchni naturalnej, jak i sztucznych boiskach. Cholewka X-SKIN, wyjątkowo lekka i cienka, pozwala na maksymalną kontrolę piłki niezależnie od sytuacji. Z boku buta umieszczono X-CAGE, wzmocnienie warstwy cholewki, mające stabilizować stopę, zwiększając jednocześnie komfort użytkowania. Nieodzownym elementem tego modelu jest skarpetka, nazwana przez producenta TECHFIT. Ciekawa sprawa, że jedna z największych gwiazd serii nie korzysta jeszcze z najnowszej generacji.

Z kolei Hiszpania była brana pod uwagę jako zwycięzca grupy D, ale udało jej się ją ukończyć na drugim miejscu, ze stratą punktu do Chorwacji. Turniej rozpoczęła od bezbarwnego meczu z Czechami, gdy wygrali po jednej skutecznej akcji i wykończeniu Pique. Przeciwko Turcji La Furia Roja pokazała swoje możliwości, wygrywając zdecydowanie 3:0. W ostatnim meczu grupowym, mimo przewagi, podopieczni Vincente del Bosque nadziali się na niebezpieczne kontry i nie udało im się dowieść prowadzenia do końca. W dwóch ostatnich spotkaniach swój znakomity instynkt strzelecki ukazał Alvaro Morata, strzelając dwie bramki Turkom i jedną Chorwatom.


Bronią napastnika Juventusu są adidas X 16.1. Model ten to najnowsza propozycja od niemieckiego producenta, wypuszczona po raz pierwszy w kolekcji Mercury Packu. Charakteryzuje się on nową wersją skarpetki, zachodzącą wyżej zarówno z przodu, jak i na pięcie. Sznurowadła przechodzą przez dziurki umieszczone na wierzchu cholewki, a usztywnienie pięty zmieniono z wewnętrznego, znanego z X15.1, na zewnętrzne. Wierzch wykonany z syntetycznego materiału pozwala na zachowanie odpowiedniego komfortu, przy jednocześnie odpowiednim czuciu piłki.

Zarówno adidas X 15.1, jak i 16.1, a także pozostałe półki jakościowe, są dostępne w naszym sklepie internetowym na R-GOL.com.

Mkr

Komentarze