adidas X16.1 – najskuteczniejszy model 1 kolejki el. MŚ 2018

Za nami już wszystkie mecze pierwszej kolejki pierwszej rundy europejskich eliminacji do mistrzostw świata, które odbędą się w 2018r. w Rosji. Przyjrzeliśmy się, w czym najczęściej strzelali zawodnicy.

Najwięcej bramek strzelono w modelu adidas X 16.1. Z pomocą tego modelu udało się zdobyć aż 10 bramek, z czego połowę punktów ustrzelili Hiszpanie, którzy rozbili Liechtenstein 8:0. Po dwa gole na konto „iksów” w tym spotkaniu zaliczyli Morata i Silva, a jedną Vitolo. Swoją cegiełkę dorzucił również Gareth Bale, strzelając dwie bramki przeciwko Mołdawii. Jest to duży sukces marketingowy dla serii X, biorąc również pod uwagę fakt, że modelem z półki Premium – adidas X16+ Purechaos – strzelono niewiele mniejszą liczbę goli.

adidas X 16.1 to najnowsza propozycja od niemieckiego producenta, zaprezentowana wraz z kolekcją Mercury Pack na Euro 2016. Model charakteryzuje się nową wersją skarpetki, zachodzącą wyżej z przodu, jak i na pięcie, niż w przypadku poprzedniej generacji. Sznurowadła przechodzą przez dziurki umieszczone na wierzchu cholewki, a usztywnienie pięty zmieniono z wewnętrznego, znanego z X 15.1, na zewnętrzne. Wierzch, wykonany z materiału syntetycznego, pozwala na zachowanie odpowiedniego komfortu, przy jednocześnie odpowiednim czuciu piłki.

adidas X16.1 są dostępne na www.R-GOL.com.

Mkr

Komentarze