adidas stawia na zjednoczenie, prezentując Uniforię – oficjalną piłkę meczową  UEFA EURO2020TM

adidas prezentuje Uniforię – oficjalną piłkę meczową UEFA EURO2020TM. Piłka, nazwana na cześć jedności i euforii, które towarzyszą wielkim wydarzeniom piłkarskim, została zaprojektowana tak, by uczcić poczucie wspólnoty, które przyszłoroczny turniej wywoła na całym kontynencie.

Projekt piłki czerpie inspirację z nowego formatu turnieju, który po raz pierwszy rozegra się w 12 różnych krajach europejskich. Uniforia upamiętnia pojęcie pokonywania barier, łączenia granic a zarazem podkreśla różnorodność kibiców oraz piłkarzy poprzez unikalne zderzenie sztuki i piłki nożnej. Te elementy stanowiły punkt wyjścia do procesu projektowania piłki, który rozpoczął się w 2018 roku.

Anika Marie Kennaugh, Product Designer w adidas: “Projektując oficjalną piłkę meczową, zawsze staramy się odzwierciedlać kulturę i charakterystyczne elementy, które możemy z dumą zaprezentować na stadionach. W tym przypadku jest to potrzeba spotkania się i zjednoczenia na rzecz zmian. Jako jedno z głównych wydarzeń sportowych na świecie, UEFA EURO2020TM to doskonała okazja, aby z dumą pokazać siłę jedności i pozycjonować sport jako czynnik łączący ludzi, pomysły i kreatywność. ”

Na wygląd piłki Uniforia składają się szerokie, czarne linie biegnące po piłce, symbolizujące rozmycie granic i ich przekraczanie jako odzwierciedlenie nowego formatu Mistrzostw. Te szerokie pociągnięcia są przerywane paletą jasnych kolorów, co jest ukłonem w stronę różnorodności i przenikania się różnych kultur.

Z okazji 60. rocznicy turnieju, UEFA EURO2020TM odbędzie się w 12 krajach i będą to najbardziej zróżnicowane Mistrzostwa jak dotąd. Dzięki temu większe rzesze fanów będą mogły oddać się piłkarskiej euforii. Mecze odbędą się w 12 miastach-gospodarzach – Londynie, Glasgow, Dublinie, Bilbao, Amsterdamie, Kopenhadze, Petersburgu, Monachium, Budapeszcie, Rzymie, Bukareszcie i Baku. Współrzędne GPS każdego stadionu są wygrawerowane na piłce adidas Uniforia, podkreślając ten wyjątkowy i historyczny format turnieju.

adidas Uniforia została stworzona z tej samej wysokowydajnej struktury i paneli co oficjalna piłka ostatnich Mistrzostw Świata, ale dodatkowo wykorzystano unikalny materiał ‘Hi-White’, który sprawia, że jest bardziej widoczna dla zawodników.

Florian Alt, VP Brand Marketing w adidas: „W tym przełomowym turnieju adidas będzie świętować piłkę nożną i ogólnie sport jako siłę łączącą ludzi. Piłka nożna jest dla wszystkich, bez względu na to, kim jesteś, skąd pochodzisz i na jakiej powierzchni grasz – łączy nas wszystkich. Uniforia jest symbolem, który wskazuje, że wszyscy możemy – i powinniśmy się zjednoczyć.

Piłka została zaprezentowana wieczorem 6 listopada, podczas gwiazdorskiej imprezy w Londynie, w której wzięli udział międzynarodowi piłkarze z różnych krajów europejskich, w tym N’Golo Kante, Michy Batshuayi, Kepa Arrizabalaga, Lauren James i Katie Zelem.

Oprócz prezentacji Uniforii na imprezie zaprezentowano boisko adidas Origin – unikalną instalację, która łączy różne powierzchnie, na których obecni zawodowi gracze zaczęli uprawiać tę dyscyplinę. Wykonana ze sztucznej i naturalnej trawy, błota, betonu, piasku i asfaltu, adidas Origin Pitch to wizualna reprezentacja zdolności piłki nożnej do inspirowania i zbliżania ludzi.

Oficjalną piłkę meczową UEFA EURO2020TM można kupić od dziś na stronie adidas.pl, w sklepach detalicznych adidas oraz u wybranych dystrybutorów.

Po więcej informacji zapraszamy na adidas.com/football, lub na konta @adidasfootball na Instagramie i Twitterze, gdzie można dołączyć do dyskusji o produktach.

Komentarze