adidas prezentuje nową koszulkę reprezentacji Niemiec

Koszulka jest odwołaniem do drugiego kompletu strojów niemieckiej drużyny, która w 1990 r. zdobyła mistrzostwo świata. Nowy wzór został zaprezentowany w “Urban Football Gallery” w Düsseldorfie.

W odświeżonych strojach piłkarze reprezentacji Niemiec wystąpią na mistrzostwach świata w Rosji, gdzie postarają się o obronę tytułu. Nowy trykot będzie im również towarzyszył podczas Pucharu Konfederacji. Koszulka zadebiutuje w piątek, 11 listopada, podczas meczu eliminacji do mistrzostw świata przeciwko San Marino.

adidas powraca do jednego z najważniejszych wzorów koszulek w historii niemieckiej piłki nożnej. Nowe stroje odwołują się do tych z 1990 r., w jakich “Die Mannschaft” zdobył mistrzostwo świata. Najbardziej uderzającą cechą odświeżonych koszulek jest grafika znajdująca się na klatce piersiowej. Przypomina ona kibicom triumfy reprezentacji Niemiec z przeszłości.

Nowy strój, w którym reprezentacja Niemiec wystąpi w Rosji oraz podczas Pucharu Konfederacji, posiada kołnierzyk ozdobiony czarnym, czerwonym i złotym paskiem oraz emblematem najlepszej aktualnie drużyny na świecie. Charakterystyczne dla adidas trzy paski znalazły się na rękawach koszulki. Czarne spodenki i białe getry uzupełniają nowy strój „Die Mannschaft”. Koszulka występuje również w wersji z damskim wycięciem. Jeden z filarów mistrzowskiej drużyny, Mats Hummels, powiedział: – Jestem fanem naszych tradycyjnych strojów, ale nowa wersja jest jeszcze lepsza i sprawia wrażenie bardziej dynamicznej. Bardzo mi się podoba.

Nową koszulkę w Urban Football Gallery w Düsseldorfie zaprezentował Ilkay Gündogan. Towarzyszyło temu otwarcie wystawy ze zdjęciami reprezentantów Niemiec – Mesuta Özila, Matsa Hummelsa, Ilkaya Gündogana – i wielu młodych zawodników, którzy celebrują niemiecką tradycję gry w piłkę nożną z dala od stadionów – na ulicach, szkolnych i osiedlowych boiskach czy na przedmieściach miast.

Po trykoty reprezentacji Niemiec zapraszamy do naszej Strefy Kibica na www.R-GOL.com.

Mkr

Komentarze