Adidas odsłania karty – zobaczcie reprezentacyjne stroje na Mistrzostwa Świata!

Nie znamy jeszcze pełnego składu Mistrzostw Świata w Rosji, jednak drużyny pewne awansu mogą już pochwalić się strojami przygotowanymi specjalnie na przyszłoroczny turniej. Firma adidas postanowiła zaprezentować komplety, w których o medale powalczą Niemcy, Hiszpania, Argentyna, Japonia, Belgia, Kolumbia, Meksyk oraz Rosja.

Projekt przygotowany dla Niemców prezentuje się naprawdę okazale, a do tego wiernie nawiązuje do słynnego modelu z 1990 roku. W tych koszulkach właśnie nasi sąsiedzi sięgnęli wtedy po mistrzowski tytuł, dlatego też z pewnością liczą oni na powtórkę!

Sporo kontrowersji wzbudziły koszulki reprezentacji Hiszpanii. Producent umieścił na ich boku czerwono-żółto-purpurowy motyw, co w zamyśle miało być nawiązaniem do występów z 1994 roku. Wielu takie zestawienie przypomina jednak flagę II Republiki Hiszpańskiej i następujący po niej trudny okres w historii kraju, w tym wojnę domową i dyktaturę generała Franco. Odchodząc od tematów politycznych należy jednak dodać, że mundialowe trykoty prezentują się naprawdę ciekawie!

Znacznie prościej wyglądają koszulki przygotowane dla reprezentacji Argentyny, których pierwowzorem był model z 1993 roku, w którym Albicelestes wygrywali Copa America – ostatnie ważne trofeum w ich dorobku. Wszyscy liczą na to, że odświeżona wersja tamtych koszulek pomoże Messiemu i spółce powrócić na szczyt!

W zupełnie inną stronę podążył projekt koszulki reprezentacji Japonii – tym razem nie mamy do czynienia z żadnym odniesieniem do poprzednich strojów, lecz widzimy inspirację tradycyjną zbroją samuraja.

Konkretny „powrót do przyszłości” adidas zafundował nam przy okazji koszulek przygotowanych dla reprezentacji Belgii. „Czerwone Diabły” na rosyjskich arenach pokażą się w strojach bazujących na tych używanych w 1984 roku, czyli jednych z najbardziej charakterystycznych w historii zespołów narodowych. Żółto-czerwone romby z wpasowanym w nie logo belgijskiej federacji – ten element nadaje najnowszym strojom absolutnej wyjątkowości.

Kolejne nawiązanie do korzeni znalazło zastosowanie w przypadku koszulek dla reprezentacji Kolumbii. Podobnie jak w przypadku Niemców, cofnięto się do 1990 roku i zastosowano niemal identyczną, odświeżoną wersję z tego okresu. Carlos Valderrama byłby dumny!

Ciekawie prezentuje się także komplet reprezentacji Meksyku, w którym współdziałają różne kolory zieleni.

Niemiecki producent nie mógł zapomnieć także o gospodarzach imprezy, czyli reprezentacji Rosji. Proste i jednocześnie świetnie wyglądające koszulki sprawią, że piłkarze Sbornej poczują się absolutnie wyjątkowo!

Komentarze