adidas Football i Paul Pogba prezentują wspólną kolekcję ubrań

Jeden z najbardziej kreatywnych piłkarzy na świecie, Paul Pogba, połączył siły z adidas Football, aby stworzyć niepowtarzalną kolekcję sygnowaną jego nazwiskiem. W jej skład wchodzą zarówno produkty piłkarskie, jak i te do użytku codziennego. Posiadają one właściwy piłkarzowi z Francji charakter. Inspiracją do stworzenia kolekcji były światy mody i hip-hopu. Kolekcja obejmuje tak korki, jak i odzież oraz akcesoria. Wszystko sygnowane jest unikalnym znakiem “PP”.

W 2016 roku Pogba nieustannie gościł na pierwszych stronach gazet na całym świecie. W marcu ogłosił długoterminową współpracę z adidas, zaś miesiąc później przypieczętował zdobycie przez Juventus 32. tytułu mistrza Włoch. Z kolei z reprezentacją Francji dotarł do finału UEFA Euro 2016, po czym stał się bohaterem głośnego transferu do Manchesteru United.

Paul Pogba powiedział:

“Podjąłem współpracę z adidas, ponieważ wiem, że to pozwoli mi na wyrażanie mojej kreatywności zarówno na boisku, jak i poza nim.

Po tym, jak zacząłem grać w specjalnie stworzonym dla mnie modelu buta, pragnąłem pójść o krok dalej. Stworzenie kolekcji “Paul Pogba” jest spełnieniem mojego życzenia. Chciałem stworzyć produkty sygnowane specjalnym logo, co pozwoliło mi na przekazanie mojego spojrzenia na piłkę nożną i styl poza boiskiem”.

Sam Handy, adidas Football VP of Design, który odwiedził Pogbę, kiedy ten mieszkał jeszcze w Turynie, powiedział:

“Paul Pogba jest aktualnie jednym z najbardziej ekscytujących piłkarzy świata. Kiedy dołączył do adidas wiedzieliśmy, że nie możemy poprzestać jedynie na stworzeniu specjalnego modelu obuwia. Od początku chodziło o coś więcej.

Paul jest bardzo kreatywny i pełen niezwykłych pomysłów, co sprawiło, że od samego początku brał udział w procesie tworzenia kolekcji – pomógł nam stworzyć logo, wybrał kolory czy wreszcie zdecydował o designie produktów. W tej kolekcji łatwo odnaleźć właściwe Pogbie charyzmę i energię”.

Kolekcja “Paul Pogba” zawiera m.in. nowe ACE17+ PURECONTROL z logotypem serii w kolorach złotym i czarnym. Buty zdobią również dodatkowe złocenia, górna imitacja marmuru oraz tradycyjny napis “Pogboom”.

Z okazji premiery kolekcji specjalny utwór muzyczny pt. “Never” stworzył muzyk i fan futbolu, MHD. Raper, który podobnie jak Pogba posiada gwinejskie korzenie, również ma za sobą fantastyczny rok. MHD stał się jednym z prekursorów muzycznego trendu zwanego Afro Trap, co jest połączeniem hip hopu z afrykańskimi brzmieniami.

W kwietniu MHD zasłynął wydaniem debiutanckiego albumu, zaś w lipcu był częścią światowej premiery nowych strojów Realu Madryt na sezon 2016/17.

W skład kolekcji “Paul Pogba” wchodzą również ACE17+ PURECONTROL w wersji na uliczne rozgrywki oraz do meczów rozgrywanych w specjalnych klatkach. Czarna pianka BOOST dodaje im niezwykłego wyglądu. Wyjątkową serię produktów uzupełniają m.in. efektowna koszulka ze złotym zdobieniem w kształcie boiska czy inspirowana kulturą hip hopu czapka z daszkiem. Do tego torba, czarne spodnie oraz kurtka bomberka ze złotymi suwakami.

Kolekcja “Paul Pogba” będzie dostępna ekskluzywnie w paryskim butiku Colette już 16 stycznia, zaś dzień później w wybranych punktach sprzedaży, m.in. w sklepach KITH (w Nowym Jorku), Harvey Nichols w Dubaju, End Clothing (Newcastle) czy też w berlińskim No74.

adidas / Krystu

Komentarze