5 produktów, które musisz mieć w torbie na rundę wiosenną

Nadszedł czas na wybudzenie się z zimowego snu! Gdzieniegdzie zalegają jeszcze resztki śniegu, ale rosnące stopniowo temperatury sprawiają, że odchodzi on powoli w zapomnienie. Rusza runda wiosenna i trzeba się do niej odpowiednio przygotować.

1. Kurtka przeciwdeszczowa

Wiosna jest porą roku obfitującą w opady deszczu. W naszym wyposażeniu koniecznie musi znajdować się lekka kurtka z nieprzemakalnego materiału. Przy nagłym załamaniu pogody będzie naszym asem w rękawie. Zapewni nam ciepło oraz uchroni nas od przemoknięcia.

Szeroki wybór kurtek znajdziesz tutaj

2. Buty piłkarskie

Wracamy do regularnej gry na zewnątrz i choć śnieg nie będzie już dla nas przeszkodą to będzie nią nadal śliska murawa. Odpowiednie dobranie obuwia do warunków i nawierzchni uchroni nas przed potencjalnymi kontuzjami, poprawi naszą wygodę w trakcie gry i znacznie poprawi skuteczność.

Buty piłkarskie dzielimy na:

  • lanki, z których korzystamy podczas gry na naturalnej murawie. Aby z nich korzystać trawa musi być sucha, więc będą nam towarzyszyć w cieplejsze i bardziej pogodne dni.
  • wkręty świetnie sprawdzą się na śliskiej i grząskiej nawierzchni. W trakcie wiosny opady deszczu potrafią być bardzo intensywne i długotrwałe. Po tak srogiej zimie wiele boisk znajduje się w stanie mocno utrudniającym grę w piłkę. Wkręty to zdecydowany must have na takie warunki. Znajdziesz je tutaj
  • turfy lub buty z podeszwą AG są stworzone są do gry na sztucznej nawierzchni. Nie mają na niej równych sobie.

3. Akcesoria do treningu siłowego i koordynacyjnego

Pandemiczne zawirowania sprawiają, że większość siłowni nadal pozostaje zamknięta. Odbiera nam to spory wachlarz ćwiczeń, które pozwalają na poprawę naszej koordynacji i siły. Mają one kluczowe znaczenie w kontekście naszej formy na boisku. Pomogą nam w tym liczne akcesoria, które możemy bez problemu schować w torbie i skorzystać z nich na świeżym powietrzu. Jest to np. poręczna skakanka, ciężarki lub worek z obciążeniem.

Różne rodzaje akcesoriów do treningu znajdziesz tutaj

4. Bielizna termoaktywna

Chociaż nie trzeba już ubierać się na cebulkę to w chłodniejsze dni nadal pamiętać trzeba o utrzymaniu właściwej temperatury ciała. Bielizna termoaktywna powinna przylegać bezpośrednio do naszej skóry. Zapewni nam nie tylko ciepło, ale także odprowadzenie zbędnej wilgoci.

Różne rodzaje bielizny termoaktywnej znajdziesz tutaj

5. Suplementy diety

Przy powrocie do pełnego wysiłku na boisku nasz organizm może być przeciążony. Wiosna bywa zmienna i nie zawsze możemy liczyć na ciepłe, słoneczne dni, które zapewnią nam na przykład odpowiednią dawkę witaminy D. Aby podczas rundy wiosennej być w szczytowej formie konieczna jest właściwa suplementacja, która pomoże nam w:

  • zbudowaniu masy
  • poprawie wydolności i kondycji
  • utrzymaniu odporności organizmu

Wszystkie odżywki i suplementy znajdziesz tutaj

Komentarze