5 najlżejszych butów piłkarskich

Do rozwijania ponadprzeciętnych prędkości potrzebne nam obuwie lekkie jak piórko. Waga naszych butów piłkarskich ma znacznie większą… wagę ;), gdy gramy na pozycjach wymagających dobrego przyśpieszenia i sprintu na wysokiej prędkości. Mowa tutaj przede wszystkim o skrzydłowych, ale także o bocznych obrońcach czy również napastnikach. Prezentujemy nasze zestawienie najlżejszych butów piłkarskich dla Ciebie.

1. Puma Ultra SL

Niesamowicie lekki but. Trzymając go w ręku mamy wrażenie jakbyśmy trzymali piórko! Puma sama uważa go dumnie najszybszy but piłkarski na świecie. Nie ma powodów by niemieckiemu producentowi nie ufać, ponieważ łączy go wieloletnia współpraca z najszybszym człowiekiem na świecie  Co ciekawe, w jednym z butów ukryte jest ostrzeżenie informujące nas, że przed nami prawdopodobnie kolejny rekord naszej prędkości do pobicia.

Puma Ultra znajdziesz tutaj

2. Adidas Nemeziz

Kompromis lekkości, wygody i bezpieczeństwa. Jego niewielka waga pozwala nam na sprawne mijanie przeciwników i zyskiwanie kolejnych metrów przewagi nad nimi. Jeśli chodzi o wygodę to są to prawdopodobnie najwygodniejsze korki z tego zestawienia. Dodatkowo brak sznurowadeł ułatwia nam sprawę podczas zakładania i użytkowania obuwia. Cholewka z wysokim kołnierzem sprawia, że nasze stopy (przede wszystkim kostki) są bardzo dobrze ustabilizowane, a to minimalizuje ryzyko kontuzji.

Adidas Nemeziz znajdziesz tutaj

3. Nike Mercurial Superfly

Reprezentant Nike w wyścigu o najszybszego buta piłkarskiego jest bardzo popularną pozycją na rynku. Mercurial Superfly to gwarancja doskonałej kontroli piłki. Specjalna konstrukcja cholewki wspomaga użytkownika podczas sprintu, a wysoki kołnierz, podobnie jak w przypadku Adidas Nemeziz, daje nam  doskonałą stabilizację podczas gry. Specjalny układ orków, wspomagający rozwijanie prędkości to kolejny plus Mercuriala.

Nike Mercurial znajdziesz tutaj

4. New Balance Furon

Za wartością tego modelu w kontekście rozwijania wysokich prędkości na boisku niech świadczy sam fakt, że nosi go najgłośniejsze nazwisko zakontraktowane przez New Balance. W Furionach gra jeden z najszybszych piłkarzy na świecie – Sadio Mane. Buty piłkarskie stworzone dla szybkich snajperów. Cholewka wykonana w technologii FantomFit, membrana Hidraskin oraz zwiększona strefa kontaktu wokół sznurówek pomagają piłkarzowi oddać precyzyjny strzał.

New Balance Furon znajdziesz tutaj

5. Adidas X Ghosted

Nazwa wcale nie wskazuje na to, że nie będziemy na boisku widoczni 😉 Sugeruje nam za to, że nasza waga będzie w tych butach znacznie bliższa wspomnianym duchom niż w wielu innych modelach korków. Wykonane z bardzo lekkich materiałów są doskonałym wyborem dla boiskowych sprinterów. Dodatkowo charakteryzują się wyróżniającym się na tle pozostałych krzykliwym designem.

Adidas X Ghosted znajdziesz tutaj

 

Komentarze