5 domowych ćwiczeń na poprawę techniki

Zamknięte boiska i wstrzymane rozgrywki nie mogą powstrzymać Cię przed poprawianiem swoich piłkarskich skillsów! Trening w domowych warunkach poprawi nie tylko nasze umiejętności, ale utrzyma nas w dobrej formie i pozwoli łagodniej przetrwać zamknięcie. Zastąpienie boiska domem lub ogrodem wcale nie musi być trudnym zadaniem! Przygotowaliśmy dla Was kilka ćwiczeń i niezbędnych do nich produktów.

1. Slalom między pachołkami
Na dobry początek jedno z najbardziej podstawowych ćwiczeń. Opanowane do perfekcji pozwoli nam na doskonałą kontrolę nad piłką przy nodze. Nie potrzeba do niego wielkiej przestrzeni. Jeśli dysponujemy nieco większym pomieszczeniem w domu to spokojnie jesteśmy w stanie ogarnąć slalom bez wychodzenia na zewnątrz. Nic tylko rozłożyć pachołki w rzędzie i szlifować ruch z piłką.

Pachołki do slalomu znajdziesz tutaj

2. Podskoki nad drabinką
Podobnie jak w przypadku slalomu nie będzie zbyt dużego problemu ze znalezieniem miejsca na to ćwiczenie. Rozkładamy drabinki, które będą przeszkodą na naszej drodze. Przeszkody pokonywać będziemy skacząc raz na jednej, a raz na drugiej nodze. Regularnie wykonywanie tego ćwiczenia poprawi naszą siłę i dynamikę nogi, a to przełoży się na lepszą technikę.

Drabinki koordynacyjne do tego ćwiczenia znajdziesz tutaj

3. Skip A przez drabinkę + prowadzenie piłki

W przypadku tego ćwiczenia przyda nam się nieco więcej miejsca w ogrodzie. Płaską drabinkę kładziemy na ziemię. Za nią układamy cztery pachołki w kształt kwadratu. Następnie wykonujemy skip A bokiem, tak aby nasza stopa wylądowała w każdym z kwadratów w drabince. W kolejnym kroku zabieramy piłkę i obiegamy każdy z pachołków w kwadracie. Po wszystkim, jeśli dysponujemy małą bramką lub kawałkiem ściany, muru lub płotu – możemy oddać strzał. Ćwiczenie to poprawi naszą koordynację, siłę oraz technikę.

Płaskie koordynacyjne drabinki znajdziesz tutaj

4. Trening strzelecki z płachtami
Dzięki treningowi strzeleckiemu Twoja słabsza noga będzie lepsza, a lepsza noga wytrenowana do perfekcji. Z odpowiednio nastawionym celownikiem staniesz się postrachem bramkarzy rywali, a zdejmowanie pajęczyny stanie się Twoim nowym hobby. Rozłóż na bramce płachtę strzelecką i szlifuj instynkt rasowego snajpera. Ćwiczenie to jest na swój sposób bardzo sprawiedliwe. Im słabsza celność, tym lepsza kondycja wyrobiona na bieganiu po piłkę za płot 😉

Płachty strzeleckie znajdziesz tutaj

5. Gierka 1×1/2×2/3×3
A gdyby tak zamienić swój ogród w piłkarski stadion? Może nie będzie to Santiago Bernabeu ani Wembley, ale wyposażeni w bramki jesteśmy w stanie zasmakować namiastki normalnej gry. Wystarczy zaangażować rodzeństwo, kuzynostwo, tatę lub dziadka i idealnie połączyć trening ze wzmacnianiem rodzinnych więzi. Prowadzenie piłki, podania, przyjęcia – wszystko to w jednym ćwiczeniu!

Wszystkie rodzaje bramek znajdziesz tutaj

Komentarze