5 butów piłkarskich dla rozgrywających

Artyści, magicy, wirtuozi środka pola – bez nich oglądanie piłki nożnej nie byłoby taką przyjemnością. Czasy boiskowych drwali odchodzą powoli w niepamięć, a trenerzy coraz większą uwagę przywiązują do tego jak zawodnik potrafi rozgrywać. Jeśli rola kreatywnego pomocnika należy do Ciebie, mamy kilka propozycji butów, które świetnie sprawdzą się na Twojej pozycji.

1. adidas Predator

Symbolem Predatora Freak jest wyjątkowo długi kołnierz, który doskonale otula stopę. Dla użytkownika to gwarancja stabilności na najwyższym możliwym poziomie. Rozmieszczone na cholewce kolce DEMONSKIN sprawiają, że prowadzenie i kontrola nad piłką nigdy nie były tak proste! Swoboda ruchów, kontrola i czucie piłki jest kluczową kwestią na pozycji ofensywnego pomocnika lub rozgrywającego. Jeśli pełnisz właśnie takie funkcje na boisku – Predator Freak jest modelem stworzonym dla Ciebie.

Buty adidas Predator znajdziesz tutaj

2. Nike Phantom

Model ten stworzono z myślą o bardziej ofensywnych zawodnikach, dla który wizyty w polu karnym rywala są chlebem powszednim. Profilowana konstrukcja Flyknit i system Hyperquick pomoże Ci pozostać nieprzewidywalnym na boisku.Boczne wiązanie zwiększa strefę kontaktu z piłką w trudnych momentach gry podczas podań, zwodów i strzałów. System Nike Hyperquick zwiększa przyczepność oraz pozwala na zwinne i szybkie zwroty podczas dużych prędkości. Przednia część buta z rozdzielonymi korkami i strategicznie rozmieszczonymi korkami w kształcie litery V powstała z myślą o błyskawicznych zwrotach kierunku.

Buty Nike Phantom znajdziesz tutaj

3. Puma Future Z

Te buty to gwarancja doskonałego dopasowania do stopy. Buty oparto na adaptacyjnej opasce kompresyjnej FUZIONFIT+, która zapewnia optymalną blokadę i wsparcie dla ekstremalnych ruchów. Cholewka wykonana jest z innowacyjnej dzianiny pokrytej cienką warstwą GripControl Pro, która zapewnia doskonałe czucie i kontrolę nad piłką. Unikalna, nowoczesna podeszwa Dynamic Motion System została zaprojektowana z myślą o zaawansowanej przyczepności i kontroli biegu. Future to model kierowany do zawodników kreujących grę, którzy muszą podczas meczu być niezwykle zwrotni.

Buty Puma Future Z znajdziesz tutaj

4. adidas Nemeziz

W przypadku tego modelu kluczową rolę odgrywa taśma Tension. Za jej sprawą nasza stopa jest równomiernie otulona z każdej strony, a z czasem materiał ten dopasowuje się do nóg właściciela, jednocześnie nie rozchodząc się. Dzielona podeszwa zewnętrzna i technologia TORSION SYSTEM pozwalają na ekstremalne ruchy skrętne, przy jednoczesnym zachowaniu równowagi. Podeszwa ta wygina się przy każdym kiwaniu i zwrocie. Jeśli masz w sobie ofensywne zacięcie, cenisz sobie boiskową nonszalancję i chętnie wchodzisz w dryblingi – Nemeziz będą Ci świetnie służyć.

Buty adidas Nemeziz znajdziesz tutaj

5. New Balance Tekela

Model Tekela stworzono z myślą o boiskowych wizjonerach. Sprawiają, że kreowanie, rozgrywanie i prowadzenie gry będzie przychodziło nam z niezwykłą łatwością. Buty te są idealnym rozwiązaniem dla zawodników lubiących mieć nad wszystkim zwiększoną kontrolę. Elastyczna cholewka, w której zastosowano technologię Hypoknit nie posiada wiązania. Dzięki temu możemy cieszyć się niesamowitą wygodą, bez walki ze sznurówkami. Tekela zapewnia świetną stabilizację stopy oraz wysokiej klasy komfort podczas użytkowania. Zewnętrzna podeszwa wykonana jest z nylonu. Dzięki temu but jest bardzo lekki. Wielokierunkowe wypustki z TPU to gwarancja doskonałej przyczepności i świetnego przyspieszenia na murawie.

Buty New Balance Tekela znajdziesz tutaj

Komentarze