Precyzja na wyższym poziomie! Poznajcie Nike Phantom GT

Nike nie ustaje w drodze do perfekcjonizmu. Najnowsze dzieło amerykańskiej firmy – Nike Phantom GT – to but, który powstał na bazie tysięcy godzin testów i naukowych badań. W nasze i Wasze ręce trafiają więc korki, które mogą zmienić oblicze gry.

Amerykańscy naukowcy Osoby zajmujące się projektowaniem korków w Nike – zanim przeszły do tworzenia Phantom GT – sprawdziły, które miejsca buta najczęściej stykają się z piłką. Analizie zostały poddane punkty nacisku i przeciążenia – wszystko po to, by stworzyć strukturę buta, która będzie jak najbardziej użyteczna w nowoczesnym, niezwykle dynamicznym i intensywnym futbolu.

 

Dwa lata badań pozwoliły na stworzenie buta, który pozwoli na uwolnieniu olbrzymich pokładów kreatywności. Czucie piłki i kontrola nad nią wchodzą na kolejny, nieosiągalny do tej pory poziom. Niemała w tym zasługa sztandarowego materiału Nike – Flyknitu – który na dobre zagościł w cholewkach korków ze swooshem. 

 

 

W Phantom GT nie znajdziemy żadnych przypadkowych elementów. But został zaprojektowany w taki sposób, aby każda jego część, każdy element stanowił wymierną korzyść dla zawodników w trakcie gry. Całości dopełnia dobrze znany system ACC (All Conditions Control), dzięki któremu żadne warunki nie będą wpływać na to, jak but zachowa się trakcie gry.

Nowy Phantom GT już wkrótce znajdziecie w R-GOL.com!

Komentarze