Półfinał Ligi Europy pod znakiem adidasa

Czwartkowe mecze ćwierćfinału Ligi Europy przyniosły kibicom mnóstwo emocji – w trzech z nich doszło do dogrywki, a w spotkaniu Besiktasu i Lyonu do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. Co ciekawe, wszystkie ekipy, które uzyskały awans, grają w sprzęcie dostarczanym przez firmę adidas.

Najdłużej na awans czekać musieli kibice Lyonu, który nie obronił przewagi z pierwszego meczu i musiał liczyć na szczęśliwy los na loterii, jaką bez wątpienia są rzuty karne. Co ciekawe, na samą serię „jedenastek” trener Bruno Génésio wpuścił Polaka Macieja Rybusa, który swój strzał umieścił w bramce. Dwóch ostatnich karnych nie wykorzystali za to piłkarze Besiktasu, Dusko Tosic i Matej Mitrovic, co ostatecznie dało upragniony awans ekipie z Francji.

Przewagę z pierwszego spotkania roztrwonił także Ajax Amsterdam, który mimo wygranej 2:0 na własnym terenie musiał rozegrać w Gelsenkirchen dodatkowe 30 minut. W dogrywce Ajax stracił także trzeciego gola, a do tego musiał grać w 10, jednak ostatecznie wicemistrzowie Holandii zdołali strzelić dwa gole za sprawą Nicka Vergievera i Amina Younesa i rzutem na taśmę awansowali do fazy półfinałowej.

Niespodziewanie 120 minut na rozstrzygnięcie czekali także kibice oraz zawodnicy na Old Trafford. Manchester United mimo znaczącej przewagi ponownie remisował 1:1 z Anderlechtem po 90 minutach, a zwycięską bramkę zdobył po uderzeniu Marcusa Rashforda dopiero w 107 minucie gry. Awans do półfinału „Czerwone Diabły” okupiły jednak dwiema bardzo poważnie wyglądającymi urazami Marcosa Rojo i Zlatana Ibrahimovicia, którzy spotkaniem z „Fiołkami” prawdopodobnie zakończyli swoje tegoroczne występy.

Najszybciej sprawę załatwili zawodnicy Celty Vigo, którzy po zwycięstwie 3:2 na własnym boisku nie dali się pokonać Genkowi i zremisowali 1:1. Ozdobą spotkania było bez wątpienia trafienie pomocnika Celty, Pione Sisto, który zdecydował się na piękną indywidualną akcję i precyzyjny strzał zza pola karnego.

Chcesz osiągnąć formę, jaką zaprezentowali półfinaliści Ligi Europy? Sprzęt sportowy firmy adidas dostępny jest w ofercie naszego sklepu na R-GOL.com.